Трикови за онлајн шопинг кои ќе ве разнесат

Откако ќе се регистрирате со Вашата е-пошта, пријавете се за сите програми за лојалност. 
Обично ќе заработувате поени за секоја нарачка кои можете да ги „откупите“ за поволности, подароци, па дури и идни попусти. Дури и ако не сте вистински лојалист, во најмала рака, ќе добиете бесплатна испорака или подарок за роденден. На пример, TRONSHOP нуди бесплатна испорака за сума поголема од 2000 ден. Никогаш не ја плаќајте целосната цена.
Со сите купони и следење на цените, честите програми за продажба и членство, буквално нема причина да плаќате цена за налепници за ништо.

Но, совладувањето на уметноста на онлајн купување не е само отсекување дигитални купони или чекање за голема распродажба. Знаејќи го вистинското време за купување одредени артикли, пријавување за програми за лојалност кои нудат повеќе од спам, па дури и малку работа за да добиете поголемо прилагодување на цената. Трикови за купување преку Интернет?

Користете ботови за разговор за да ги приспособите цените.

Чет-ботови за услуги на клиентите можат да помогнат со речиси сè – да го продолжат датумот на купонот, да добиваат ексклузивни попусти што не се рекламираат, да се усогласат со политиките за усогласување на цените и многу повеќе. Повеќето од нив исто така реагираат веднаш, што е многу подобро искуство отколку да повикате претставник само за да слушате музика на чекање 16 минути.

Запознајте го трговецот и неговата репутација

Ако веќе ја знаете трговијата, купувањето во нашата онлајн продавница е многу безбедно. Секогаш можете да отидете во локална продавница за помош ако има проблем, и ако познавате други кои имале постојано позитивни искуства со онлајн купувањето, можете да бидете сигурни во квалитетот на страницата.

Ако не го знаете занаетот, тоа сепак може да биде вашата најдобар залог; само треба да преземете уште неколку мерки на претпазливост. Направете своја сопствена проверка на позадината со гледање на страниците за преглед на е-трговија. Доколку продавницата не е прегледана или нема позитивни критики, не нарачувајте од нивната веб-страница.Подароците можете полесно да ги испраќате. Праќањето подароци на роднините и пријателите е лесно, без разлика каде се наоѓаат. Сега нема потреба да се дистанцирате со изговор да не испраќате подарок во прилики како родендени, свадби, годишнини, Денот на вљубените, денот на мајката, денот на таткото и слично.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА