Често поставувани прашања (FAQ)

Брза пратка е курирска услуга што ја користиме за испраќање пакети. 
Дали постои можност за бесплатна поштарина?
Постои, ако вкупниот износ во корпата е еднаква или поголема од 2000 денари.

Рокот на испорака е 24/48 часа.

Цената на поштарината чини 150 денари до домашна адреса.

Постои, ако вкупниот износ во корпата е еднаква или поголема од 2000 денари.

Гаранцијата постои за технички производи и е 6 месеци.

Доколку поради било која причина не сте задоволни од производот, можете да го вратите за замена со друг или 100% рефундација на средствата.

НАПОМЕНА: производот мора да биде во оргиналното пакување. За видно користени, перени или оштетени производи, Трон Шоп го задржува правото да не изврши рефундација.

Можно е враќање и заменување на производот.

Во случај да нарачате поголемa количина од истиот производ, контактирајте не на нашиот е-маил [email protected]  да добиете потенцијален попуст на количина.

Можете. Ве покануваме да не контактирате на е-маил [email protected] или на телефон 074 245 799.

Секако, ве покануваме да не контактирате на е-маилот [email protected] .

Доставата чини 150 и е фиксна без разлика колку производи нарачате количински.

Плаќањето се врши при испорака, плаќате кога ке ја примите пратката. Доставата ја врши курирска служба и во 90% од случаите, производот е доставен во рок од 1-3 работни дена. Ве молиме да оставите валиден телефонски број и да бидете достапни на тој број за да ја примите пратката.

Клиентите кои нарачуваат пратки но не преземаат, ќе бидат ставени на црна листа на корисници.

 1. Преку нашиот веб сајт: Изберете големина (доколку има варијација во големините) и кликнете го копчето „Нарачај„. Потоа исполнете ги сите детали за достава и повторно кликнете „Нарачај„. Ке добиете потврда на дека вашата нарачка е спроведена веднаш.
 2. Преку нашата Facebook фан страна: Кликнете го овој линк за да ја отворите нашата Facebook страна. Во пораката испратете ни ја вашата адреса за достава, телефон, кој производ и големина (доколку има таква опција).
 3. Преку нашата Instagram страна: Кликнете го овој линк за да ја отворите нашата Instagram страна.
0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА