-20%

Автомобилски ласер за безбеден сообраќај во магла

Original price was: 999.00 ден.Current price is: 799.00 ден.

Ласерот ја пробива дури и најгустата магла и ќе му покаже на возачот зад тоа колку блиску може да ви се приближи. На овој начин спречувате потенцијални несреќи и ја подигнувате безбедноста во сообраќајот на највисоко ниво.

Бидете совесен и одговорен возач

 

Димензии:
1,2 cm x 2,6 cm

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Автомобилски ласер

 

Сите знаеме дека возењето по маглив пат е многу ризично и стресно – но сега тоа е минато! Научниците создадоа најсовремен начин за безбедно навигација низ магла со помош на инфрацрвени автоласери.

Овој Автомобилски ласер  ја пробива дури и најгустата магла и ќе му покаже на возачот зад тоа колку блиску може да ви се приближи. На овој начин спречувате потенцијални несреќи и ја подигнувате безбедноста во сообраќајот на највисоко ниво.

Бидете совесен и одговорен возач, секогаш подготвен за различни сообраќајни услови! Не дозволувајте некое лошо време да ве изненади.

Овој Автомобилски ласер е наменет за сите видови возила, па не е важно колку е стар автомобилот и кои се неговите спецификации.

Светлината на ласерот е доволно силна за да ја пробие маглата, но е насочена нагоре, па нема да му пречи на возачот зад вас и да ја наруши неговата безбедност.

Автомобилски ласер

Лесна ласерска инсталација
Со само неколку едноставни чекори го поставувате авто-ласерот. Сè што ви треба за инсталација е вклучено во пакетот, така што целиот процес трае многу малку време.

Економичен и квалитетен
Автомобилски ласер-  користи минимална количина на струја, како помала диода, што нема да му наштети на автомобилот. Исклучително е економичен и во голема мера ја подигнува безбедноста на вас и на другите учесници во сообраќајот на повисоко ниво.

Ќе се чувствувате поудобно додека возите
Многу е важно возачот и патниците да се чувствуваат опуштено и безбедно во сообраќајот, за самиот квалитет на возење да биде подобар и побезбеден.

Обезбедете ја потребната дозвола
Несреќи често се случуваат кога видливоста е намалена во сообраќајот поради густата магла, но со користење на овој специјален ласер секогаш ќе бидете на безбедно растојание.

Употребата на;
Сè што ви треба за инсталација е вклучено во пакетот, така што ќе ви треба многу малку време за целиот процес.

Димензии:
1,2 cm x 2,6 cm

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Автомобилски ласер за безбеден сообраќај во магла”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА