-45%

АЛАТ ЗА ПРЕНОС НА ОБЛИЦИ, АГЛИ И КОНТУРИ

Original price was: 1,099.00 ден.Current price is: 599.00 ден.


Оваа алатка која го намалува напорот и времето е совршен додаток на вашиот дом и куќиште за алат. Ќе ви овозможи лесно да ја пренесете секоја неправилна форма на материјалот што сакате да го обработите! Шаблонот е погоден за производители на паркети, керамичари, тапацири, автомеханичари, лимари и други. Кога ќе ја измерите формата, иглите нема да се вратат на своето место, туку ќе ја задржат својата форма додека не ги преместите со рака. Изработен е од силна ABS пластика и ќе издржи падови, удари и носење во торба или куфер.

Шаблон за контура што овозможува лесно пренесување на контурите за сечење. Се користи за пренесување на контурите за сечење на ламинат, паркет, плочки, килими, каросерии на автомобили. Идеален е за прецизно прилагодување на ламинатот, на пр. за грејни цевки.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Алат за пренос

Оваа алатка која го намалува напорот и времето е совршен додаток на вашиот дом и куќиште за алат. Ќе ви овозможи лесно да ја пренесете секоја неправилна форма на материјалот што сакате да го обработите!

Шаблонот е погоден за производители на паркети за керамичари, тапацири, автомеханичари, лимари и други. Кога ќе ја измерите формата, иглите нема да се вратат на своето место, туку ќе ја задржат својата форма додека не ги преместите со рака. Изработен е од силна ABS пластика и ќе издржи падови, удари и носење во торба или куфер.

Шаблон за контура што овозможува лесно пренесување на контурите за сечење. Се користи за пренесување на контурите за сечење на ламинат, паркет, плочки, килими, каросерија на автомобилот. Идеален е за прецизно прилагодување на ламинатот, на пр. во случај на грејни цевки.

 • Примена: за паркетни подови, керамисти, лимари и други
 • Материјал: ABS пластика
 • Димензии: 153x100x22 mm
 • Работна површина: 127 mm
 • Копирајте каква било неправилна форма.
Заборавете на пресметките и грешките при мерење на неправилни форми. Оваа алатка е направена да ви ја олесни секоја работа со мерење на контурите за вас! Прави што сакаш! Копирај облици на столбови, рамки, лајсни, агли и друго, без проблем, Многу прецизно.
Алат за пренос на облици, агли и контури

Пластичните игли кои се движат и мерат каква било неправилна форма се широки само ⅙ cm, што ќе гарантира дека сè што правите совршено се вклопува! Точното мерење го обезбедува и линијар кој се наоѓа на двете страни на алатот!
Брзото мерење на неправилните контури ќе ви овозможи да направите повеќе со помалку труд и време!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “АЛАТ ЗА ПРЕНОС НА ОБЛИЦИ, АГЛИ И КОНТУРИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА