-56%

АПАРАТ ЗА АМЕРИКАНСКИ КРОФНИ

Original price was: 900.00 ден.Current price is: 399.00 ден.

Ако спремањето крофни Ви е долготрајна и не баш омилена домашна обврска, тогаш го имаме вистинското решение за Вашиот проблем. Посебно ќе бидете одушевени од овој апарат за Американски крофни, ако сакате сите да Ви бидат еднакво големи и со потполно ист облик.

Апаратот за Американски крофни е лесен за употреба, а со оглед на тоа дека нема многу делови кои се расклопуваат, уште полесен е за чистење. Брзо и лесно! Веќе не мора да трошите време да го обликувате тестото и да барате по дома-со што да го направите тоа, со овој апарат работата ќе ја завршите за само неколку минути.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Апарат за Американски крофни

 

Американски крофни

Ако спремањето крофни Ви е долготрајна и не баш омилена домашна обврска, тогаш го имаме вистинското решение за Вашиот проблем. Посебно ќе бидете одушевени од овој апарат за Американски крофни, ако сакате сите да Ви бидат еднакво големи и со потполно ист облик.

Апаратот за Американски крофни е лесен за употреба, а со оглед на тоа дека нема многу делови кои се расклопуваат, уште полесен е за чистење. Брзо и лесно! Веќе не мора да трошите време да го обликувате тестото и да барате по дома-со што да го направите тоа, со овој апарат работата ќе ја завршите за само неколку минути.

Апарат за Американски крофни- нема повеќе неред во кујната!

Нетоксичен, ЕКО материјал.

Спречете го нередот во Вашата кујна! Направете сочни и вкусни крофни. Мекото и течно тесто ќе Ви помогнат да добиете Американски крофни крофни со еднаква големина и потполно ист облик, кои можете да ги наполните со што сакате. Бидете креативни, украсете ги по Ваш вкус!

Со овој апарат, правењето крофни ќе стане Вашето ново омилено хоби и омилено јадење на семејството и пријателите.

Американски крофни

РЕЦЕПТ

Потребни состојки:

 • 2 филџани брашно
 • 1 филџан шеќер
 • 1 филџан млеко
 • 2 јајца
 • 1 лажичка пециво
 • 1 лажичка сол
 • масло за јадење

Начин на подготовка:

 1. Во еден сад ставете брашно, шеќер, сол и пециво
 2. Додадете ги јајцата и млекото и добро промешајте или изматете со миксер
 3. Во една тава ставете масло за јадење
 4. Ставете ја смесата во апаратот и притискајте додека не излезе крофна убаво обликувана крофна
 5. Пржете ги крофните од двете страни додека не добијат кафеаво-златна боја
 6. Кога ќе бидат готови, ставете ги на хартија за готвење за да се исцедат
 7. Послужете ги топли и декорирани со крем, со шеќер во прав или било што друго- по Ваш вкус

Американски крофни

Апарат за Американски крофни

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “АПАРАТ ЗА АМЕРИКАНСКИ КРОФНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА