-50%

Анатомски штитник за шилци и пликови

Original price was: 499.00 ден.Current price is: 249.00 ден.

Понудата вклучува два анатомски штитника за палците, каде што најчесто се јавуваат овие непријатни и болни проблеми. Ќе ја забележите разликата додека чекорите, ќе се чувствувате како да лебдите! Овие штитници се лесни за одржување.

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Анатомски штитник за шилци и пликови

 

Понудата вклучува:

2 анатомски штитника, за двете стопала кои се посебно дизајнирани да се прилагодат на неправилниот облик на палците.
Удобен е за носење без разлика на тоа да ли ќе се одлучите да го носите боси, под чорапите, на папучи, ципели или патики.

Анатомски штитник Hallux valgus- се препорачува за секојдневно носење, а може да се користи и пред операција на ноктите или ножните прсти доколку се одлучите за тоа. Посебно е препорачливо носење во постоперативниот период бидејќи ги намалува белезите, ја подобрува циркулацијата и рамнотежата и значително го намалува времетраењето на рехабилитацијата!

Примена на овој Анатомски штитник:

Во почетокот, носете го само 2-3 часа на ден. Потоа постепено (за околу 10 дена) можете да почнете да го зголемувате времето така што ќе ги носите 6-8 часа дневно.
Штитникот се прилагодува на сите големини на палецот!

Одржување: 
Исперете го со топла вода и сапун и потоа оставете го да се суши по природен пат.

Анатомски штитник за шилци и пликови

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Анатомски штитник за шилци и пликови”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА