-50%

БАСТУН СО ЛЕД СВЕТЛО

Original price was: 2,000.00 ден.Current price is: 999.00 ден.


Трон Шоп мисли и на постарите луѓе, на повредените и на оние кои од било каква причина имаат потешкотии во движењето.

Овој Бастун е увезен од ЕУ и значително го олеснува движењето, особено ноќе, бидејќи има 6 ЛЕД лампи. Рачката и подлогата се изработени од висококвалитетна пластика, а самиот бастун е метален. Безбеден е, расклоплив, пружа сигурност и многу е лесен за употреба.

Има 5 можни висини: 84, 87, 90, 93 и 96 цм.

Не е срамота да си земете помагало доколку тоа Ви е потребно. Баш напротив, благодарение на овој Бастун со елегантен дизајн, може да се каже дека дури ќе бидете горди што го имате со себе.

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Бастун со лед светло

Бастунот е лесен, има лед светло и Ви пружа стабилна потпора на сите површини.

Бастунот многу едноставно се склопува, удобен е и практичен. Сето тоа благодарение на неговара прилагодлива височина- има 5 позиции. 84, 87, 90, 93 и 96цм. Овој склоплив Бастун има 6 лед лампи во бела боја кои се многу практични бидејќи го осветлуваат патот пред Вас додека чекорите. Работи на 4 LR44 батерии.
На самото дно се наоѓаат 4 противклизни магнети кои исправено го држат бастунот. Подлогара и дршката се направени од пластика, а самиот Бастун е метален. На држката се наоѓа сунѓер, за поудобно ракување со бастунот.

Карактеристики

– Прилагодлива висина (5 позиции:  84 – 87 – 90 – 93 – 96 цм)
– 6 ЛЕД лампи во бела боја
– Подлогата е 9 цм и има 4 противклизни магнети

Ислучиво квалитетен материјал, издржлив, лесен за ракување и многу цврст

ПРОИЗВОДОТ Е УВЕЗЕН ОД ЕВРОПСКА УНИЈА

 

Бастун со лед светло

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “БАСТУН СО ЛЕД СВЕТЛО”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА