-45%

ДИГИТАЛЕН АЛКОТЕСТ АПАРАТ

Original price was: 1,099.00 ден.Current price is: 599.00 ден.


Карактеристики на производот:

 • Дигитален алкотест со звучно предупредување;
 • LCD екран со задно осветлување за лесно читање;
 • Напреден сензор за алкохолен полупроводнички оксид;
 • Опсег на откривање: 0,00% -0,19% BAC (0,0-1,9 g / l);
 • Време на загревање: во рок од 10 секунди;
 • Време на одговор: во рок од 5 секунди;
 • Извор на енергија: 2x ААА батерии;
 • Боја: црна;

Возете безбедно!

 

 

 

 

 

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Дигитален алкотест

Со цел секогаш да бидете сигурни дека имате дозволено количество алкохол во крвта и да знаете дали можете безбедно да возите, предлагаме да земете Дигитален алкотест кој ќе го измери точното ниво на алкохол во крвта за само 5 секунди од моментот на вртење вклучете го и користете. дајте звучно предупредување ако сте ја надминале дозволената граница за консумиран алкохол.

LCD екранот со задно осветлување ќе ви овозможи јасно и лесно да ја прочитате точната количина на алкохол измерена со уредот.

Овој Дигитален алкотест е мал по големина и исклучително лесен, така што ќе можете да го носите насекаде со вас.

Тој користи напреден сензор за алкохол со полупроводнички оксид кој дава уште попрецизни резултати од мерењето.

Оваа дигитална камера лесно се напојува со две ААА батерии.

Нека вашата безбедност и безбедноста на другите луѓе се секогаш на прво место!

 

Карактеристики на производот:
 • Дигитален алкотест со звучно предупредување;
 • LCD екран со задно осветлување за лесно читање;
 • Напреден сензор за алкохолен полупроводнички оксид;
 • Опсег на откривање: 0,00% -0,19% BAC (0,0-1,9 g / l);
 • Време на загревање: во рок од 10 секунди;
 • Време на одговор: во рок од 5 секунди;
 • Извор на енергија: 2x ААА батерии;
 • Боја: црна;
 • Лесен и лесно пренослив.

Совети:
– Тестирањето треба да се направи 20 минути по конзумирање на пијалокот;
– Не го повторувајте тестот следните 3 минути од последниот тест, за да добиете попрецизни резултати;
– Не пушете и не јадете 20 минути пред тестирање;
– Не користете никакви хемикалии при директно чистење на апаратот;
– Не дувајте течност во сензорот за тестирање алкохол;
– Не оставајте го апаратот во затворен простор со загаден воздух.

Дигитален алкотест

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ДИГИТАЛЕН АЛКОТЕСТ АПАРАТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА