-55%

ДИГИТАЛЕН ТЕРМОМЕТАР

Original price was: 1,099.00 ден.Current price is: 499.00 ден.Професионален термометар за месо и течности идеален за секоја кујна!

Опсег на мерење од -50 ° C до + 300 ° C (исто така може да покаже ° F доколку е потребно)

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Професионален дигитален термометар за месо и течности од -50 до + 300C

За скари и други видови печење.

За риба, за пилешко, за мисирка, за говедско, за телешко, за свинско и за овчо (јагнешко).

Печење без грешки – проверете дали месото е живо или преварено!

 

 

Карактеристики:
 • Со дигитален термометар можете да измерите буквално сè, почнувајќи од температурата на месото, маслото во фритезата, дали вашиот замрзнувач се лади до потребните степени во минус, температурата на течноста за ладење во моторот…
 • Применливо на многу места во лаборатории или каде и да се појави можност
 • Дигитална сонда – Термометарот е добар за контрола:
 • Соба за климатизација
 • Термичка обработка на храната
 • Греење и вентилација
 • Контроли на автомобили, мотоцикли итн.
 • Складирање на храна
 • Фрижидер
 • Производство на вино, слива ракија и др.
 • Контроли на сите процеси поврзани со температурата
 • Контроли на потрошувачката на енергија
 • Материјал на сонда: нерѓосувачки челик
 • LCD екран во пластично куќиште
 • Опсег на мерење од -50 ° C до + 300 ° C (исто така може да покаже ° F доколку е потребно)
 • Точност: 0,1 ° C
 • Должина на сондата: 11,0 cm
 • Вкупна должина: 18 см
 • Батерија: 1 парче 1,5 V LR 44 копче за батерија што доаѓа во самиот броила

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ДИГИТАЛЕН ТЕРМОМЕТАР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА