-50%

Green mask – маска за лице од зелен чај

(2 Прегледи на корисник)

Original price was: 700.00 ден.Current price is: 350.00 ден.

Маска за лице од зелен чај која ја хидрира и негува Вашата кожа. Се бори против акните од било каков вид, кожата ја прави мека и мазна. Одговара и за сува и за масна кожа.

Се препорачува да се користи:

За масна кожа: 2-3 пати неделно

За сува кожа: 1-2 пати неделно

За комбинирана кожа: 2-3 пати неделно за Т зоната и 1-2 неделно за U зоната

 

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Green mask маска за лице од зелен чај

Потполно природна маска- стик на база на зелен чај. Помага во отстранување на дамките од лицето, се бори против акните и ја одржува вашата кожа нежна и мазна. Одлична детоксикација за вашето лице, ја извлекува нечистотијата од запушените пори и го прави вашиот тен совршен!

Маската содржи екстрат од зелен чај, кој на ефикасен начин ја чисти кожата од акни и митисери и го спречува нејзиното стареење. Прилагодена за секаков тип на кожа.

 • Едноставна е за употреба бидејќи е во облик на стик. Само нанесете пред спиење. Доволно е да стои 10 минути и потоа отстранете ја.
 • Хидратантна е, содржи формула која ја задржува влагата и ја обновува површината на вашата кожа. Состојките како што е зелен чај се природен лек за вишокот масти, нечистотијата и акните.
 • Оваа чудесна маска ќе го направи вашето лице неверојатно меко и нежно!

 

Се препорачува да се користи:

За масна кожа: 2-3 пати неделно

За сува кожа: 1-2 пати неделно

За комбинирана кожа: 2-3 пати неделно за Т зоната и 1-2 неделно за U зоната

Начин на употреба:

 1. Нанесете ја маската на чисто и суво лице
 2. Оставете нека стои 8-10 минути
 3. Откако ќе се исуши, отстранете ја маската со вода

Предупредување:

Маската е само за надворешна употреба. Избегнувајте да ја нанесувате блиску до очите. Ако забележите иритација на вашата кожа, престанете со употреба. Да се држи подалеку од деца.

 

2 прегледи за Green mask – маска за лице од зелен чај

 1. Мира

  Ви пишав и во порака, еве и тука. 🙂 Лицето никогаш не ми било вака нежно и чисто. 1000 пати благодарам

 2. Драгана

  Вчера нарачав по не знам кој пат 🙂 Само би сакала да има поголемо пакување, немам друга замерка

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА