-47%

БЕЗЖИЧЕНА КОСИЛКА ЗА ТРЕВА – ZIP TRIM

Original price was: 1,899.00 ден.Current price is: 999.00 ден.

Карактеристики на производот:

 • Косилка за трева која има прилагодлива телескопска рачка;
 • Димензии: тример 20 см, тример со преклопена телескопска рачка 57 см, тример со продолжена телескопска рачка 80 см;
 • Работи на 6xAA 1.5V батерии кои не се дел од понудата.
 • Прилагодено дизајнирање што овозможува полесно управување со уредот;
 • Екстремно остри ножеви, кои ги отстрануваат дури и најупорните плевели за неколку минути;
 • Лесно обликување на грмушки – украсете го вашиот двор како вистински професионалец;
 • Закривена основа што овозможува косење дури и на тешко достапни места;
 • Лесно чистење и одржување на уредот;
 • Издржлив и практичен;
 • Брза и лесна работа;
 • Загарантиран квалитет.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Косилка за трева

Косењето трева е една од неизбежните задачи кога станува збор за уредување на нашиот двор и додека некои го обожаваат и го класифицираат како рекреација, на други едноставно им е тешко и сакаат да ја завршат што е можно побрзо.


Со цел да се ставите во оваа прва категорија, а сепак да ја завршите работата што е можно поскоро и да уживате во сè што ќе ни понуди уреден двор и градина во убави денови, издвојуваме Косилка за трева , која не само што ќе ги исполни вашите очекувања кога ние зборуваат за такви алатки, тие веројатно ќе ги надминат!

Освен што со оваа машинка можете да ја косите тревата, таа е одлична и за обликување на грмушки, додека од друга страна, екстремно острите сечила овозможуваат отстранување на плевелите за скоро неколку минути!

 

Карактеристики на производот:

 • Косилка за трева која има прилагодлива телескопска рачка;
 • Димензии: тример 20 см, тример со преклопена телескопска рачка 57 см, тример со продолжена телескопска рачка 80 см;
 • Работи на 6xAA 1.5V батерии кои не се дел од понудата.
 • Прилагодено дизајнирање што овозможува полесно управување со уредот;
 • Екстремно остри ножеви, кои ги отстрануваат дури и најупорните плевели за неколку минути;
 • Лесно обликување на грмушки – украсете го вашиот двор како вистински професионалец;
 • Закривена основа што овозможува косење дури и на тешко достапни места;
 • Лесно чистење и одржување на уредот;
 • Издржлив и практичен;
 • Брза и лесна работа;
 • Загарантиран квалитет.

 

Совети:
 • Како да се справите со високата трева? Кога сечете висока трева, започнете од горе надолу, ако стрингот се сврти спротивно од стрелките на часовникот, тоа значи дека машината за сечење е пресечена надесно и ренданите остатоци излегуваат од левата страна. Овој совет ќе ви помогне да ја заземете правилната позиција при косење ;
 • Имајте на ум дека жицата за сечење може да ја оштети кората на дрвото околу кое се сече тревата, затоа мора да бидете внимателни да не го фатите дрвото со машината. Тримерoт со закривена основа дефинитивно ќе ви помогне многу;
 • Не заборавајте да носите долги панталони и чевли со затворени прсти при косење, како и очила кои штитат од летачки остатоци.

Косилка за трева

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “БЕЗЖИЧЕНА КОСИЛКА ЗА ТРЕВА – ZIP TRIM”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА