-56%

Крема од полжави против брчки и стрии, за подмладување

(1 Преглед на корисник)

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 349.00 ден.

Сакате ли засекогаш да се ослободите од стриите, брчките, изгорениците и темните кругови околу очите? КОНЕЧНО ИМАМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ТОА!

Оваа Крема од полжави содржи состојки кои ја стимулираат регенерацијата на кожата. Ја хидрира кожата и ја зголемува нејзината елсатичност. Го подобрува тенот на кожата и дава подобар визуелен изглед на белезите доколку ги имате.

Ефикасно ги намалува и отстранува брчките и стриите, што е нејзина главна задача, а исто така делува и против акни, белези и темните кругови околу очите.

Ефикасно се бори против стареењето. Содржи природен алантоин, гликолна киселина и витамин А, Б и Ц.

АКЦИЈА -само 399 ден.

Погледнете ја оваа маска од зелен чај

Уред за чистење на лицето и антигена масажа

Погледнете повеќе производи од оваа категорија

shutterstock_192277082             rejting

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Snail Крема од полжави, служи за подмладување

Сакате ли засекогаш да се ослободите од стриите, брчките, изгорениците и темните кругови околу очите? КОНЕЧНО ИМАМЕ РЕШЕНИЕ ЗА ТОА!

Крема од полжави

Оваа Крема од полжави содржи состојки кои ја стимулираат регенерацијата на кожата. Ја хидрира кожата и ја зголемува нејзината елсатичност. Го подобрува тенот на кожата и дава подобар визуелен изглед на белезите доколку ги имате. Има пријатен мирис, лесно се размачкува и впива.

Ефикасно ги намалува и отстранува брчките и стриите, што е нејзина главна задача, а исто така делува и против акни, белези и темните кругови околу очите. Има моќен ефект на подмладување на кожата! Идеално природно решение за сите оние кои што имаат проблематична кожа.

Благодарение на фактот дека оваа Крема од полжави содржи таканаречена гликолна киселина, таа делува како природен пилинг и многу упешно ги отстранува мртвите келии на лицето. Освежува и подмладува.

Главната состојка на кремата е слуз од полжави, тоа е природна состојка која ја ревитализира и штити кожата. Го забрзува процесот на зараснување и опоравување на кожата од било што, ја регенерира и значајно помага во борбата против инфекции и заболувања на кожата.

Крема од полжави

Кремата е неверојатно ефикасна кога е во прашање борбата против стареење. Ја храни кожата со хијалуронска киселна, делува на брчките и ги елиминира сите знаци на стареење. Содржи природен алантоин, гликонска киселина и витамин А, Б и Ц. Благодарение на оваа Крема од полжави лицето ќе Ви биде посвежо, помеко и затегнато!

Ефикасно делува и кога се во прашање белезит. Сите ние некогаш сме имале повреда или незгода која ни оставиле белег од кој што сакаме да се ослободиме. Често кожата не успева да се регенерира на вистинскиот начин и затоа белезите длакобо остануваат на местото кај што се. Нашата моќна Крем од полжави сега има решение и за тоа.

Ги решава и проблемите на тинејџерите кои имаат проблем со акните. Младите мислат дека нема решение за нивниот проблем, но искуството на оние кои ја користеле кремата го докажува спротивното.

Крема од полжави за почиста, поздрава и затегната кожа! Содржи гликолна киселина која ги чисти порите и за само неколку недели ги решава Вашите проблеми.

Крема од полжави

Кремата превентивно помага за:

 • акни и митисери
 • белези
 • против брчки
 • стрии
 • изгореници
 • темни дамки
 • подочници
 • пеги

Слузот од полжави содржи многу хранливи состојки кои и се потребни на Вашата кожа: 

 • Колаген кој е и тоа како важен за одржување на структурата и цврстината на кожата. Хијалуронска киселина која ја хидрира кожата и се бори против стареењето
 • Еластин, кој на кожата и дава флексибилност за да може да се прилагоди на секоја промена
 • Алантоин кој има способност да го регенерира епителот, кој ја штити кожата од надворешните фактори и кој и дава нежен изглед
 • Природни антибиотици кои се борат против воспаленија и акни
 • Гликолна киселина која ги отстранува мртвите келии

Глобален светски хит кога е во прашање нега на кожата!!!

Грамажа: 120г

 

 • Ситните брчки околу очите ќе станат помалку видливи, ќе се подобри изгледот на белезите, кожата ќе Ви биде мека, нежна и што е најважно здрава!
 • Хиперпигментацијата ќе биде помалку изразена со оваа Крема од полжави.
 • Се користи за секој дел од телото, посебно помага во борба против стриите.

Snail Крема од полжави за подмладување

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

1 преглед за Крема од полжави против брчки и стрии, за подмладување

 1. Елена

  Пријатна за користење. Не знам дали само ми се чини, ама како да има подобрување и кај брчките

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА