-75%

Детска четкичка за заби

(1 Преглед на корисник)

Original price was: 999.00 ден.Current price is: 249.00 ден.


Помогнете им на вашите деца сами да стекнат навика за редовно миење на забите, без вие да ги потсетувате. Да имаат здрави и чисти заби, и блескава насмевка на лицето која секој родител сака да ја види кај своето дете. Четката за заби е еден од најважните предмети за одржување на орална хигиена, затоа внимателно одберете ја! Некој ќе ја купи најскапата- мислејќи дека е најквалитетна, друг пак најевтината- мислејќи дека е сеедно каква четка се користи, но вистината е дека треба добро да размислите при изборот на четка за заби- особено кога се децата во прашање.

Кружната четкичка за заби е вистинскиот избор за вас! За разлика од стандардните тврди и преголеми, оваа четка е мека и сосема безбедна за употребување. Не прави притисок врз забите, не ги оштетува непцата, а сепак усната шуплина на децата ќе биде темелно исчистена благодарение на тоа што оваа четка има влакненца од двете страни. Со лесно вртење на четката лево- десно, за многу кратко време ќе бидат чисти и горната и долната вилица.

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Детска четкичка за заби

Редовно и правилно одржување на оралната хигиена е клучно за целокупното човеково здравје.

Наместо вашите деца да имаат трауми од миење на забите, помогнете им трчајќи да ги грабнат четката и пастата после секое јадење!

Со лесно вртење на четката лево- десно, за многу кратко време ќе бидат чисти и горната и долната вилица, благодарение на тоа што оваа четка има влакненца од двете страни. Мека е, не прави притисок врз забите и не ги оштетува непцата. Одговара на различна големина на усната шуплина, а погодна е и за бебиња, ги масира непцата при раст на забите!

Карактеристики:

 • Материјал: Мек, стерилен силикон
 • Димензија: 15 x 7 x 5 цм
 • Ергономски дизајнирана
 • Отпорна е на високи температури, па можете да ја дезинфекцирате со врела вода
 • Еко материјал

 

1 преглед за Детска четкичка за заби

 1. Марта

  Јас како студент по стоматологија и млада мајка, од се срце ја препорачувам оваа четкичка. Родители, не ги запоставувајте забите на децата, учете ги од мали на хигиена 🙂

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА