-36%

Леден спреј против болки и отоци за цело тело

Original price was: 699.00 ден.Current price is: 449.00 ден.


Доколку направите нарачка над 2000 денари, производите ќе Ви бидат доставени без да платите карго достава.


Докторите по спортска медицина и атлетските тренери тврдат дека ладењето на дел од телото веднаш по повредата е еден од најдобрите начини за справување со воспалението и болката. Ова помага да се ублажи болката и да се забрза процесот на заздравување.

Благодарение на својот уникатен состав, овој спреј продира брзо и длабоко, ја ублажува болката за 1 минута и обезбедува продолжена терапија за 6 до 8 часа. Ефикасен аналгетик, формулиран на таков начин што обезбедува многу широк опсег на дејство во насока на терапија за ублажување на болката. Како и обезбедување поголема удобност при изведување на вежби. Многу е погоден за употреба кај сите возрасти, деца од 2 години па нагоре, а можат да го користат и трудниците.

Може да Ве интересира

ЛЕПЕНКИ КИНОКИ ЗА ДЕТОКСИКАЦИЈА НА ЦЕЛОТО ТЕЛО

ФЛАСТЕРИ ПРОТИВ БОЛКИ

ФЛАСТЕРИ ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Докторите по спортска медицина и атлетските тренери тврдат дека ладењето на дел од телото веднаш по повредата е еден од најдобрите начини за справување со воспалението и болката. Ова помага да се ублажи болката и да се забрза процесот на заздравување.

Благодарение на својот уникатен состав, овој спреј продира брзо и длабоко, ја ублажува болката за 1 минута и обезбедува продолжена терапија за 6 до 8 часа. Ефикасен аналгетик, формулиран на таков начин што обезбедува многу широк опсег на дејство во насока на терапија за ублажување на болката. Како и обезбедување поголема удобност при изведување на вежби. Многу е погоден за употреба кај сите возрасти, деца од 2 години па нагоре, а можат да го користат и трудниците.

Тој е ефикасен во:
– Проширени вени,
– Болни и уморни нозе,
– болки во зглобовите,
– Ревматски заболувања,
– синузитис,
– Мигрена,
– Хематом,
– Санација на острови,
– Спортски повреди (исчашувања, модринки, истегнувања)

Ледениот спреј е нова формула со засилен ефект!!!

Употребата на овој спреј е апсолутно безбедна, нема контраиндикации, не предизвикува никакви несакани ефекти или алергии. Погоден е за употреба на сите возрасти, исто така сосема безбеден за трудници.

Чувството на ладење е моментално и веднаш носи големо олеснување, а може да трае од 6 до 8 часа. Спрејот за ладење ја ублажува болката и го намалува отокот предизвикан од удари или истегнување, како и повредите предизвикани од интензивен тренинг, како што се исчашувања и истегнување.

На местото на апликација, значително ја зголемува циркулацијата во третираната област, што доведува до зголемување и забрзување на локалниот проток на крв, предизвикувајќи пријатно чувство на ладење, а потоа и затоплување.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Леден спреј против болки и отоци за цело тело”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА