-50%

Магнетен појас за ‘рбет и грб

Original price was: 1,100.00 ден.Current price is: 549.00 ден.

Unisex магнетен појас со стандардна големина. Има 12 добро распоредени магнети. 6 магнети се поставени по должината на ‘рбетниот столб, а другите 6 на лумбалниот дел од’ рбетот.
Лентите ги повлекуваат рамената назад, како резултат на што вратот е поставен во правилна положба, како и ‘рбетот.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Магнетен појас  за ‘рбет и грб, идеален за деца и возрасни кои сакаат убава линија.

Магнетен појас за ‘рбет и грб, идеален за деца и возрасни кои сакаат убава линија. Лентите ги повлекуваат рамената назад, како резултат на што вратот е поставен во правилна положба, како и ‘рбетот.
Под гардеробата е невидлив, има можност за подесување. Удобно е да се носи, ги релаксира мускулите на грбот и ја намалува вкочанетоста.


Магнетен појас со 12 правилно распоредени магнети специјално дизајнирани за правилно држење на вратот, рамената и ‘рбетот. Шест магнети се поставени по должината на ‘рбетниот столб, а другите шест на лумбалниот дел од’ рбетот.

Карактеристики:
 • Материјал: полиуретанска-гума;
 • Бела боја, универзален дизајн;
 • Невидлив под гардеробата, можност за подесување;
 • Удобен за носење, ги релаксира мускулите на грбот, ја намалува вкочанетоста;
 • Помага во отстранување на болката што се јавува како резултат на неправилно држење на телото;
 • Со редовно носење, 4 – 8 часа на ден, овој ремен со 12 магнети помага да се врати ‘рбетот во правилна позиција и да ги  исправи рамената.
Контраиндикација:

Ременот не може да го носат луѓе со вградени пејсмејкери, тешки срцеви и малигни заболувања, присуство на метални делови во телото, бремени жени, доилки и деца до 8-годишна возраст. Ременот е UNISEX – наменет и за мажи и за жени .

Магнетен појас
0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА