-56%

Магично масло од чајно дрво за нега на кожа, коса, стапала и орална нега

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 349.00 ден.


Повеќенаменско Масло од чајно дрво кое помага за нега на Вашата коса, кожа, на Вашите стапала, како и за орална нега.

Ако Вашата кожа е склона на акни, ова Масло од чајно дрво е вистинско решение за Вас. Ефикасно делува и на дамки од сонце, на помалку видливи белези и против брчки.

Маслото од чајно дрво помага во отпушување на фоликулите на влакното, го храни коренот и на тој начин ја негува Вашата коса. Придонесува за нејзин побрз раст и се бори против првутот.

Заштите ги Вашите заби од кариес и имајте секогаш убав и свеж здив.

Верувале или не, ова Масло од чајно дрво може да Ви помогне да го подобрите расположението. Има смирувачко дејство, дефинитивно ќе се чувствувате опуштени и одморени.

Количините се ограничени!

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Масло од чајно дрво

Акните, брчките, белезите и пигментацијата дефинитивно можат да се излечат со помош на ова 100% природно масло кое го освои целиот свет! Есенцијално Масло од чајно дрво, неразредено и природно- без адитиви.

Масло од чајно дрво

Повеќенаменско Масло од чајно дрво кое помага за нега на Вашата коса, кожа, на Вашите стапала, како и за орална нега.

Ако Вашата кожа е склона на акни, ова Масло од чајно дрво е вистинско решение за Вас. Ефикасно делува и на дамки од сонце, на помалку видливи белези и против брчки.

Маслото од чајно дрво помага во отпушување на фоликулите на влакното, го храни коренот и на тој начин ја негува Вашата коса. Придонесува за нејзин побрз раст и се бори против првутот.

Заштите ги Вашите заби од кариес и имајте секогаш убав и свеж здив.

Верувале или не, ова Масло од чајно дрво може да Ви помогне да го подобрите расположението. Има смирувачко дејство, дефинитивно ќе се чувствувате опуштени и одморени.

Масло од чајно дрво

Начин на употреба:

✔ Нега на кожата: Ако се борите против акни, ставете неколку капки од маслото во комбинација со исто така неколку капки бадемово масло. Нежно нанесете на лицето и другите критични места со помош на памук секој ден.

За белези и дамки од сонце, нанесете неколку капки од маслото со помош на памук дирекно на местото кај што се наоѓаат.

За кожа склона на иритации, ставете 5 капки од маслото и 5 капки масло од лаванда и масирајте ја кожата по 5 минути секој ден. После масажата исплакнете со вода.

Против брчки, потребно е да измешате неколку капки од нашето Масло од чајно дрво и неколку капки масло од кокос. Нанесете на лицето без масирање, оставете да делува 30 минути и исплакнете со вода.

За нега на Вашато тело, потребно е да ставите неколку капки од маслото во кремата и лосионот кои ги користите и тоа е се. Користете ги на начин и онолку често како што го правите тоа и вообичаено.

✔ Нега на косата: За побрз раст на Вашата коса, користете го маслото на сува коса, нанесувајќи го директно на коренот. Масирајте со прстите неколку минути и тоа е се. Лесно и едноставно, оставете да делува.

За оние кои се борат против првутот исто така имаме решение. Неколку капки Масло од чајно дрво и шампонот кој самите сте избрале да го користите. Измешајте и измијте ја косата како што го правите тоа и обично.

✔ Орална нега: Направете сами вода со која ќе ја плакните усната шуплина.  Додадете во водата неколку капки од маслото и малку сода бикарбона. Плакнете ја устата секој ден, после употреба исплукајте. Еднаш неделно стерилизирајте ја Вашата четка за заби во истата оваа комбинација. Ставете крај на лошиот здив и смирете ги воспалените непца!

✔ Нега на стапалата: За опуштање на табаните, направете купка со неколку капки од маслото. Доволно е 2-3 пати неделно.

За габични инфекции, две капки дирекно на болното место.

✔ За подобро расположение: Имате ли дома етерично масло и кој е Вашиот омилен мирис? Не е важно, какво и да е само додадете неколку капки од ова магично Масло од чајно дрво. Верувајте, делува!
Ви нудиме производ кој што има многу предности. Природен антисептик и средство за дезинфекција.

Произведено во Австралија.

Масло од чајно дрво: 10мл

Напомена: После употреба, можно е кратко да чувствувате благо пецкање на местата кај што сте го употребувале маслото.

 

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Магично масло од чајно дрво за нега на кожа, коса, стапала и орална нега”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА