-69%

Електричен молив за гравирање

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 249.00 ден.

 

Рачен електричен молив за лесно гравирање на метал, дрво, камен, стакло, керамика, кожа, пластика, гума или кој било друг материјал…

 • Направете свои мали уметнички дела,
 • Обележете ги вашите клучеви, вашите алатки, автоделови и други вредни предмети,
 • Напојување: 2 AA батерии 1,5V,
 • Димензии: 17cm,
 • Боја: како на сликата,
 • Вклучен е резервен додаток за гравирање.

Исклучително лесен за употреба бидејќи е во форма на молив.

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Молив за гравирање

Рачен електричен молив за лесно гравирање на метал, дрво, камен, стакло, керамика, кожа, пластика, гума или кој било друг материјал…

 • Направете свои мали уметнички дела,
 • Обележете ги вашите клучеви, вашите алатки, автоделови и други вредни предмети,
 • Напојување: 2 AA батерии 1,5V,
 • Димензии: 17cm,
 • Боја: како на сликата,
 • Вклучен е резервен додаток за гравирање.

Исклучително лесен за употреба бидејќи е во форма на молив.

За да го користите, едноставно одвртете го моливот на граверот од дното со вртење спротивно од стрелките на часовникот. Вметнете го позитивниот (+) крај на батеријата свртен нагоре. Држете ја гравурата како со молив, со палецот над контролното копче.

Притиснете го контролното копче со палецот. Со лесен притисок, притиснете ја алатката надолу на површината што сакате да ја изгравирате. Држете го под мал агол (како молив).

За да се исклучите, едноставно ослободете го притисокот на палецот од контролното копче.
За да го замените врвот, нежно фатете го и извлечете го. Цврсто турнете го новиот врв.

Може да се користи за правење елегантни натписи на разни материјали.

Електричен Молив за гравирање на секакви материјали

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Електричен молив за гравирање”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА