-50%

Појас со гел и бакарна влошка

Original price was: 2,199.00 ден.Current price is: 1,099.00 ден.

Лумбалниот појас со гел и бакарна подлога е врвна поддршка за активните луѓе кои чувствуваат болки во грбот. Прилагодлив и удобен, овој заден појас ви помага да ја ублажите болката додека сте во движење. Целната топла и ладна терапија гарантира дека болката во грбот ќе исчезне. Прилагодливиот двоен појас вклучува 4 полу-цврсти стабилизирачки шипки за одржување на формата, зајакнување на лумбалниот предел, подобрување на држењето и намалување на напрегањата и напрегањата на долниот дел на грбот.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Појас со гел и бакарна влошка

 

Со илјадници години, луѓето ги ценат многу природни својства на бакарот. Старите Египќани, Римјани и Ацтеките користеле бакар за многу намени. Природните својства на бакарот обезбедуваат заштита од бактерии кои можат да предизвикаат дамки и мириси. Не ја сензибилизира и не ја иритира кожата; не е штетно за луѓето или животната средина. Задниот појас со гел и бакарна влошка е револуционерно парче накит!

Задниот Појас со гел и бакарна влошка е врвна поддршка за активните луѓе кои чувствуваат болки во грбот. Прилагодлив и удобен, овој заден појас ви помага да ја ублажите болката додека сте во движење. Целната топла и ладна терапија гарантира дека болката во грбот ќе исчезне. Појасот брзо ја ублажува болката во грбот, обезбедувајќи стабилизирачка поддршка на мускулите на долниот дел на грбот и стомакот. Прилагодливиот двоен појас вклучува 4 полу-цврсти стабилизирачки шипки за одржување на формата, зајакнување на лумбалниот регион, подобрување на држењето и намалување на напрегањата и напрегањата на долниот дел на грбот.

Овој појас има прилагодена компресија и топлинска/ладна терапија. Прилагодлива обвивка од полиестер / спандекс со бакарни влошки има отстранлива лумбална потпора што помага да се подобри држењето на телото и да се ублажи болката. Топло/ладно пакување нуди насочено олеснување по само неколку употреби. Појасот вклучува гел кој ви овозможува да се лади во лето и да се загрее во зима.

 • Носете го над или под облеката
 • Рачно миење
 • ЕКО материјал
 • 86% полиестер, 14% спандекс
 • Прилагодливо затворање
 • Секое пакување содржи 1 лента за компресија, 1 влошка за гел и лента за стабилизација на лумбална поддршка.
Појас со гел и бакарна влошка

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Појас со гел и бакарна влошка”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА