-50%

Масичка за цртање со проектор

Original price was: 1,799.00 ден.Current price is: 899.00 ден.


Драги родители, Ви го претставуваме овој производ кој ќе Ви биде од голема корист ако сакате да го развиете талентот за цртање кај Вашето дете од мали нозе! Децата се полни со соништа, сега своите мечти ќе можат самостојно да ги стават на лист хартија, воедно, ќе ја развијат и креативноста во себе.

Масичката со проектор е достапна во сина и розева боја, и за момчиња и за девојчиња. Во комплет добивате и 3 слајда (секој од нив има по неколку слики).

Димензии: 33цм x 26цм x 22цм

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Масичка за цртање со проектор

Врвна детска играчка која со помош на лампа и слајдови проектира цртежи на хартија. На тој начин детето ќе научи вешто да црта и да бои, брзо ќе ја развие моториката, како и координацијата на движењето.

Масичката со проектор е најверниот сојузник на Вашето дете бидејќи му пружа помош при создавање на преубави цртежи.

Ја развива детската креативност

На самата масичка се наоѓа проектор со лампа во кој се ставаат слајдови со најразлични сликички, на масичката поставете и лист хартија и гледајте го Вашето дете како ужива во неизмерна среќа! Со помош на проекторот, избраниот слајд се пресликува- нема веќе боење надвор од линијата!

Децата често мечтаат да направат некоја слика но не можат самостојно, од друга страна, Вие како родители сакате да ги навикнувате децата сами да се справуваат со предизвиците без ничија помош. Имаме решение и за тоа! Детската масичка со проектор е решението за овој проблем.

димензии

Карактеристики: 

 • Димензии: 33цм x 26цм x 22цм
 • Боја: Сина и розева
 • Работи на 3 x AA батерии (не се вклучени во пакувањето)

Сетот содржи: 

 • Масичка со проектор
 • Тетратка за цртање
 • 3 слајда (секој од нив има по неколку слики)
 • Фломастери
 • Сунѓер

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Масичка за цртање со проектор”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА