-50%

АВТОМАТСКА ГРАДИНАРСКА ПРСКАЛКА ЗА НАВОДНУВАЊЕ

Original price was: 1,799.00 ден.Current price is: 899.00 ден.


Голема заштеда на вода, време и пари! Ова е можно само со оваа прекрасна прскалка за наводнување на вашата градина. Лесно се монтира, зафаќа огромна површина, се ротира за 360 степени, врвен материјал.

Моќно наводнување: прскалката за тревници со 3 прилагодливи ротирачки краци и 12 вградени прскалки за прскање под различни агли, го олеснува прилагодувањето на аголот на прскање од 45 степени или 90 степени, за да се постигнат саканите ефекти на наводнување.

 

 

 

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Прскалка за наводнување

Голема заштеда на вода, време и пари! Ова е можно само со оваа прекрасна прскалка за наводнување на вашата градина. Лесно се монтира, зафаќа огромна површина, се ротира за 360 степени, врвен материјал.

Моќно наводнување: Прскалка за наводнување на тревници со 3 прилагодливи ротирачки краци и 12 вградени прскалки за прскање под различни агли, го олеснува прилагодувањето на аголот на прскање од 45 степени или 90 степени, за да се постигнат саканите ефекти на наводнување.


Огромна површина: оваа ротирачка прскалка од 360 степени може да наводнува на растојание од 8-10 m под посилен притисок на водата. Површината која се покрива со наводнување е до 500 метри квадратни. Водата од оваа прскалка рамномерно се прска како капки дожд за да го наводнува секој агол од градината и тревникот.

Едноставно ракување: Прскалката за вода е супер лесна за инсталирање. Само поврзете го цревото за вода со неговата млазница и славина. Можете исто така да комбинирате повеќе прскалки за наводнување во серија за да создадете систем за наводнување што ќе ја прошири површината што треба да се наводнува.

Издржлива структура: Овој ротационен распрскувач е направен од премиум ABS пластика. Тешките основни стабилизатори можат да ја зацврстат прскалката на едно место и да спречат да се превртува поради притисокот на водата додека ја наводнуваат вашата градина или тревник.

Заштеда на вода: Оваа градинарска прскалка има дизајн за заштеда на вода што рамномерно прска за целосно искористување на водните ресурси. Се ротира за 360 степени за подобро наводнување на тревникот без претерано прскање.

Повеќенаменски и ефикасен: осцилирачката прскалка е погодна за наводнување трева, наводнување цвеќиња и зеленчукови градини, дрвја, земјоделско земјиште. Може да се користи и како уред за забава за децата да си играат во топлите денови.

Спецификации:
Приклучоци за вода: големини на ЕУ,
Материјал: напредна ABS пластика,
Големина: 24 x 19 x 11 cm
Прилагодлив правец на прскање: агол од 90° или 45°,
Широка, стабилна основа со ротација од 360°,
Приклучок за двоен довод на вода и црево со месинг навој.

Градинарска прскалка за наводнување автоматско ротирачко 360 степени

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “АВТОМАТСКА ГРАДИНАРСКА ПРСКАЛКА ЗА НАВОДНУВАЊЕ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА