-50%

Прскалка за оцет и зејтин

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 399.00 ден.

Оваа стаклена прскалка рамномерно ќе ја распореди саканата количина на масло во јадењата, при што тоа нема да влијае на вкусот. Прскалката можете да ја користите за салати, месо, тави или каде што ќе посакате. Во неа можете да ставите зејтин, оцет или било која друга течност која обожавате да ја користите.

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Прскалка за оцет и зејтин

Дозер и Прскалка за оцет и зејтин во вид на парфем/спреј. Уникатен дизајн и максимална практичност! Производот нуди 100% олеснување на работата во кујната и времето поминато во неа.

оцет

Материјал: Стаклена Прскалка од висококвалитетен материјал, ги задоволува стандардите на секоја кујна. Одлично ќе се вклопи со останатите кујнски елементи. Не зазема многу простор, па Вашата кујна секогаш ќе биде уредна, средена и чиста.

Големината е совршена! Одобна е за држање во раце, лесно пренослива Прскалка, ако го земеме во предвид и уникатниот дизајн, слободно можеме да кажеме дека е незаменлива. За пржење, печење, скара, готвење или едноставно за да дозирате течност во салатата.

зејтин

Сите сакаме да се храниме здраво колку што можеме, со оваа Прскалка лесно можете да ја контролирате количината која ја ставате во јадењата. Земете ја со себе на излет, патување, кампување, верувајте дека ќе Ви затреба! 

Начин на одржување:

 1. Наполнете ја прскалката со топла вода и детергент за миење на садови
 2. Откако ќе го затворите капачето, проклункајте и испрскајте неколку пати во садоперот
 3. Истурете ја таа течност
 4. Повторете ја оваа постапка уште еднаш за конечно и убаво да го измиете овој кујнски елемент

прскалка за

Информации за производот:

 • Големина: 19цм
 • Тежина: 260г
 • Капацитет: 200мл
 • Материјал: стакло и пластика

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Прскалка за оцет и зејтин”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА