-50%

Спортски ленти за превенција од повреди

Original price was: 699.00 ден.Current price is: 349.00 ден.


Лентите ја затегнуваат кожата, што лесно ја подобрува циркулацијата и ја намалува болката. Во зависност од различниот степен и насока на напнатост, лентата може многу добро да ги опушти или стимулира мускулите. Воопшто не ја ограничува мобилноста на неговиот корисник.

Се применуваат на три начини: 

 • еднонасочно (буква I)
 • во форма на буквата Y
 • во форма на буквата X
Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Спортски ленти за превенција од повреди

Еластичните кинезио Спортски ленти наменети за превенција од повреди, ублажување на болка и закрепнување, првпат беа произведени во Јапонија пред триесет години и брзо станаа светски хит. Леплива и еластична лента која ги имитира карактеристиките на човечката кожа во однос на дебелината и тежината. Овие Спортски ленти  имаат еднонасочна еластичност и има биомеханички ефект врз човечкото тело. Лентите ја затегнуваат кожата, што лесно ја подобрува циркулацијата и ја намалува болката. Во зависност од различниот степен и насока на напнатост, лентата може многу добро да ги опушти или стимулира мускулите. Воопшто не ја ограничува мобилноста на неговиот корисник. Се применува прилично едноставно на три начини:

 • еднонасочно (буква I)
 • во форма на буквата Y
 • во форма на буквата X


Лепилото на оваа лента е хипоалергично медицинско акрилно лепило. По отстранувањето на лентата, не остава остатоци од лепило на кожата. Кинезиолошките Спортски ленти не содржат никакви медицински или хемиски состојки, дишат, водоотпорни се и по нанесувањето се стабилни неколку дена.

Овие Спортски ленти првенствено се препорачуваат за пациенти со хронична болка, затегнати мускули, отоци кои тешко се отстрануваат, како и секој со свежи повреди, дислокации на зглобовите, сите спортисти и како превенција од повторна повреда кога се изложени на одреден ризик поради до зголемен напор. Кинезио лентите го намалуваат спазмот и брзо го нормализираат мускулниот тонус, го подобруваат опсегот на движења во зглобовите и ја ублажуваат болката, така што можат да се користат во сите состојби кои имаат некои од горенаведените симптоми. Исто така, тоа е одлична превенција за повреди.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Спортски ленти за превенција од повреди”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА