-50%

Машина за правење тестенини

Original price was: 2,699.00 ден.Current price is: 1,349.00 ден.


Нашата машина е изработена од висококвалитетен челик кој не ‘рѓосува и идеална е за да си направите домашни тестенини во секаков облик и големина. Дебелината на валјаците се подесува од 0.5 до 6 милиметри и има опции за креирање на 7 различни ширини. Лесна е за одржување.

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Машина за правење тестенини

Уживајте во свежи, домашни јадења со помош на нашата машина за изработка за тестенини! Ви овозможува секојдневно да уживате во вкусни јадења од тестенини, шпагети и други јадења од тесто, без многу напор. А резултатот ќе биде совршен!

Идеална е за сечење и изработка на секаков вид на тестенини во различни облици, можете слободно да експериментирате со дебелината и обликот. Дебелината на валјаците се подесува од 0.5 до 6 милиметри и има опции за креирање на 7 различни ширини. Без разлика дали сакате тенки шпафети или подебели резанки, машината е ја исполни секоја Ваша желба!

макарони

Една од најголемите предности на оваа машина за тестенини е нејзиниот едноставен процес на чистење и одржување. Изработена е од висококвалитетен не’рѓосувачки челик, издржлива е и отпорна. Може да ја миете рачно, а може и во машина за садови.


Не е важно да ли сте љубител на традиционални Италијански јадења од тестенини или пак повеќе сакате да експериментирате со нови рецепти од интернет, нашата машина во секој случај ќе го заштеди Вашето драгоцено време поминато во кујна. Сега постои начин да се подготви свежо тесто многу брзо и едноставно, ќе се изненадите од резултатот!

шпагети

Не ја пропуштајте оваа шанса да внесете свежина и креативност во своите кулинарски авантури. Набавете ја оваа машина за домашна изработка на тестенини и откријте нови димензии во готвењето. Вашето семејство и пријателите ќе бидат воодушевени, а Вие ќе се чувствувате како професионален кувар во удобноста на својот дом.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Машина за правење тестенини”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА