-47%

Уред за плакнење на забите и непцата – Орален наводнувач

Original price was: 1,899.00 ден.Current price is: 999.00 ден.

Орален наводнувач за миење и плакнење на забите, непцата и оралната слузница, што е многу важно за правилно одржување на хигиената на усната шуплина.

Употребата на орален наводнувач особено се препорачува за корисници со фиксни или други протези, забни импланти, мостови, коронки и фурнири, како и за сите други корисници за секојдневната рутина на одржување на целосна орална хигиена.

Многу лесно и брзо се полни со помош на USB-кабел. Не се потребни батерии.

Овој уред може ефикасно да ги отстрани остатоците од храна, микробите и нечистотијата, да им помогне на луѓето да ја подобрат оралната состојба и да го одржат оралното здравје, идеален за луѓе кои имаат забни импланти или носат протези.

Moже да Ве интересира

УРЕД ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЗАБИТЕ

АПАРАТ И ГЕЛ ЗА ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ – WHITE LIGHT

ДОЗЕР ЗА ПАСТА И ДРЖАЧ НА ЧЕТКИ

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

 

 

Орален наводнувач за миење и плакнење на забите, непцата и оралната слузница, што е многу важно за правилно одржување на хигиената на усната шуплина.

Употребата на орален наводнувач особено се препорачува за корисници со фиксни или други протези, забни импланти, мостови, коронки и фурнири, како и за сите други корисници за секојдневната рутина на одржување на целосна орална хигиена.

Многу лесно и брзо се полни со помош на USB-кабел. Не се потребни батерии.

Овој уред може ефикасно да ги отстрани остатоците од храна, микробите и нечистотијата, да им помогне на луѓето да ја подобрат оралната состојба и да го одржат оралното здравје, идеален за луѓе кои имаат забни импланти или носат протези.

Оралниот наводнувач има 3 достапни режими на работа, вклучувајќи мек, силен и пулсен режим. Користејќи го 2-3 пати на ден, можете да спречите кариес/гингивална атрофија/крварење на непцата/забен камен итн.

Оваа машина е водоотпорна и дизајнирана со резервоар за вода од 220 ml, кој има долг работен век и е погодна за секојдневна употреба без потреба од уште едно полнење;

Интелигентна заштита од исклучување: уредот автоматски ќе се исклучи за 2 минути без никакви операции.

Спецификација:

Материјал: ABS квалитетна пластика
Боја: бела, розова
Големина: 28,1 * 6 * 6 см
Тежина: 400гр

содржината:

1 x шише со вода
4 x прскалки
1 x уред
1 x кабел
1 x прирачник
1 x кутија

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Уред за плакнење на забите и непцата – Орален наводнувач”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА