-33%

ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА

Original price was: 2,399.00 ден.Current price is: 1,599.00 ден.


Не е лесно да се набројат сите прекрасни својства на чоколадото – тоа е кралица на слатките, неодоливо уживање кое докажано не радува. Или чоколадна фонтана? Тоа е остварување на сите соништа за сите гурмани!

Трикатната чоколадна фонтана мора да ја видите доколку сакате да направите прослава која ќе остане запаметена и ќе ги импресионира вашите пријатели и роднини! Децата го обожаваат и не го кријат тоа! И како не можеше?

Таа е забавна, интригантна и ни дава задоволство да се засладиме! Банани, јагоди, малини, цреши, слатки цреши или некое друго овошје – изберете и уживајте! Зошто да изнајмите користени чоколадни фонтани за свадби, родендени или други прослави, кога можете да имате свои по поволна цена! Ќе остане како спомен на убави моменти и ќе го разубавува просторот, а забавите веќе нема да бидат исти без него!

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА

 

Воодушевете ги децата, гостите, семејството, со овој моќен уред- Чоколадна фонтана на 3 нивоа.

Не е лесно да се набројат сите прекрасни својства на чоколадото – тоа е кралица на слатките, неодоливо уживање кое докажано не радува. Или чоколадна фонтана? Тоа е остварување на сите соништа за сите гурмани!

Чоколадната фонтана на 3 ката мора да ја видите доколку сакате да направите прослава која ќе остане запаметена и ќе ги импресионира вашите пријатели и роднини! Децата го обожаваат и не го кријат! И како не можеше?

Таа е забавна, интригантна и ни дава задоволство да се засладиме! Банани, јагоди, малини, цреши, слатки цреши или некое друго овошје – изберете и уживајте! Зошто би изнајмувале користени чоколадни фонтани за свадби, родендени или други прослави, кога можете да имате свои по поволна цена! Ќе остане како спомен на убави моменти и ќе го разубавува просторот, а забавите веќе нема да бидат исти без него!


Упатство за корисникот:

За да ја користите оваа чоколадна фонтана, потребни ви се 300 до 500 гр чоколада.

Прво треба да го стопите чоколадото на рингла или во микробранова печка. Додадете малку масло за чоколадото да биде поретко.

Во металниот дел истурете ја растопената чоколада и вклучете го прекинувачот HEAT ON.

Пред да го вклучите моторот (ВКЛУЧЕНО МОТОР), проверете дали чоколадата е доволно тенка за да се распореди на горните слоеви.

Чоколадото ќе се прелие во фонтаната. Фантастично задоволство со разновидни овошја и колачиња!

Освен за чоколадо, фонтаната можете да ја користите и за сирење. Прво треба да го стопите.

 

Карактеристики:
 • Трислојна
 • Висина: 22 см
 • Дијаметар на метален сад: 15 cm
 • Дијаметар на штандот: 8 см
 • Фонтаната работи на струја
 • Горниот дел и главата се покриени со цврста пластика
 • Гумена основа
 • 2 прекинувачи, за топење и за мотор
 • Моќност: 30 W
 • Напојување: 230 V
 • 24 месеци гаранција

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ЧОКОЛАДНА ФОНТАНА НА 3 НИВОА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА