-15%

Дрон со ракавица со жироскоп и автопилот

Original price was: 2,000.00 ден.Current price is: 1,699.00 ден.

ДРОН со РАКАВИЦА за жироскоп за контрола

Дали ви се допаѓаат СУПЕР играчките? Ова е одлична работа за вас и вашите деца. Дрон со жироскоп со ракавици што го контролирате (до 50 метри). Моќен за изведување трикови и лесен за контрола. Изненадете го вашето дете со СУПЕР летечка играчка.

Можете да го активирате дронот со притискање на копчето на дронот. Може да лета со активирање на копчето на прстот или со едноставно фрлање на дронот автоматски ќе ја преземе контролата. Контролирајте го дронот со движење на раката, тоа е многу едноставно, дури се ротира за 360° со притискање на копче.

 

Може да Ве интересира

ХЕЛИКОПТЕР ШТО ЛЕТА

 

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Дрон со ракавица со жироскоп и автопилот

 

Дали ви се допаѓаат СУПЕР играчките? Ова е одлична работа за вас и вашите деца. Дрон со жироскоп со ракавици што го контролирате (до 50 метри). Моќен за изведување трикови и лесен за контрола. Изненадете го вашето дете со СУПЕР летечка играчка.

Можете да го активирате дронот со притискање на копчето на дронот. Може да лета со активирање на копчето на прстот или со едноставно фрлање на дронот автоматски ќе ја преземе контролата. Контролирајте го дронот со движење на раката, тоа е многу едноставно, дури се ротира за 360° со притискање на копче.

Направен од многу лесен и издржлив материјал, секогаш можете да го носите дронот со себе насекаде и да го користите без страв од оштетување.

DRON sa žiroskop RUKAVICOM

Начин на употреба:
• Поставете го авионот на земја
• Притиснете и задржете го копчето за вклучување 1 секунда за да го вклучите
• Притиснете го копчето на прстот и дронот ќе се прилагоди на висината на вашата рака
• Притиснете го копчето со прстот повторно, дронот ќе се ротира според гестот со раката
• Без користење на копчето, дронот ќе лета напред/назад според движењето на раката за кревање/спуштање
• Без користење на копчето, дронот ќе лета лево/десно според движењето на левата/десната рака

Карактеристики:
• Материјал: ABS
• Димензии: 17 x 17 x 3,5 cm
• Тежина на производот: 70гр
• Фреквенција: 2,4GHz
• Батерија: 3,7 V 500 mAh (вградена)
• Батерија за далечински управувач: 3AAA (батериите не се вклучени во понудата)
• Растојание на далечински управувач: околу 80m
• Време на лет: 6-8 минути
• Време на полнење: околу 60 мин

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Дрон со ракавица со жироскоп и автопилот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА