-45%

АПАРАТ И ГЕЛ ЗА ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ – WHITE LIGHT

(1 Преглед на корисник)

Original price was: 999.00 ден.Current price is: 549.00 ден.

Шифра на производ: 013

Со системот за белење на заби „WHITE LIGHT“, можете да ги избелите забите од 2 до 6 нијанси.

Апарат + гел бесплатно!

Резултатот е индивидуален и варира од личност до личност и зависи од видот и возраста на дамките на забите, нивото на целокупната хигиена на забите, вашите навики, возраста, природната порозност на забите итн.… Најчеста причина за дамките и пожолтувањето на забите доаѓа природно, над храната и пијалоците што ги консумираме. Исто така постои и никотин. Таквите дамки не можат да се мијат со паста за заби или конец.

Нанесете го гелот за белење на апликаторот за гума. Околу 0,5 ml на врвот и 0,5 ml на дното и уклучете го LED светлото !

Овој производ е достапен само во TronShop !

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
▶ Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

АПАРАТ И ГЕЛ ЗА ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ – WHITE LIGHT

Апарат и гел за избелување на забите за вашата идеална насмевка !

Тие се согласуваат со сè… со нов црвен кармин или свеж тен! Кога се насмевнувате со широка бела насмевка, ги воодушевувате сите околу вас !

Со системот за белење на заби „WHITE LIGHT“, можете да ги избелите забите од 2 до 6 нијанси. Резултатот е индивидуален и варира од личност до личност и зависи од видот и возраста на дамките на забите, нивото на целокупната хигиена на забите, вашите навики, возраста, природната порозност на забите итн.… Најчеста причина за дамките и пожолтувањето на забите доаѓа природно, над храната и пијалоците што ги консумираме. Исто така постои и никотин. Таквите дамки не можат да се мијат со паста за заби или конец.

 

Сега можете да имате светла и сјајна насмевка што отсекогаш сте ја посакувале во 6 лесни чекори:

1. Измијте ги забите. Исчистете ги сите траги од храна помеѓу забите.

2. Нанесете го гелот за белење на апликаторот за гума. Околу 0,5 ml одозгора и 0,5 ml од долниот дел. Ако ставите премногу гел, гелот може да дојде во контакт со непцата, а ако ставите премногу малку, нема да го постигнете потребното покривање на забите.
3. Ставете го гумениот апликатор во устата и ставете го така што гелот да лежи само на забите. Нежно притиснете го на место и избришете го вишокот гел што доаѓа во контакт со непцата.

4. Користете правилно поставен гумен апликатор, ставете го ЛЕД светлото во устата и држете го помеѓу забите, горната и долната усна. Тоа помага да се забрза процесот на белење.

5. Вклучете го LED плазматското светло. Избегнувајте директно гледање на светлината и држете ја подалеку од децата.

6. Држете во устата 10 минути.

По третманот, исплакнете ја устата со млака вода за да ги отстраните сите траги од гел.  Не продолжувајте со третмани сè додека е присутна чувствителноста на забите.

 

ВАЖНА НАПОМЕНА:

Не пуши, не јади, не пиј ништо друго освен вода 60 минути по третманот. Најдобро е да се направи третманот пред спиење. Избегнувајте цигари, чаеви, кафе, црвено вино, газирани пијалоци од 24 часа до 48 часа по третманот. Ова е важно затоа што за време на третманот се јавува дехидрација на забите. Дехидрацијата помага да се отстранат дамките од внатрешната структура на забите. По третманот, вашите заби ќе ја апсорбираат изгубената количина на вода. Овој процес трае од 24h до 48h. Тоа е причината зошто треба да избегнувате сè што наведовме. Повторувајте ја постапката еднаш на ден додека не ја постигнете посакуваната нијанса. Скоро секој ќе ја забележи разликата во бојата на забот по 4-5 третмани.

Колку ќе трае белењето на забите зависи од 2 фактори:

1. Вашите навики
2. Порозноста на вашите заби
Ако често консумирате тутун, обоени и газирани пијалоци, црвено вино итн. и ако имате природно порозност за забите, ефектот ќе биде пократок и забите побрзо ќе пожолтат.

АПАРАТ И ГЕЛ ЗА ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ – WHITE LIGHT

 

1 преглед за АПАРАТ И ГЕЛ ЗА ИЗБЕЛУВАЊЕ НА ЗАБИТЕ – WHITE LIGHT

 1. Милош

  Одамна знам за производот, но дури пред некое време решив да го нарачам. Со само три користења го постигнав саканиот резултат

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА