-29%

ЕДУКАТИВНА МАГНЕТНА СЛАГАЛИЦА

Original price was: 2,399.00 ден.Current price is: 1,699.00 ден.

Шифра на производ: 098

Дали имате дете на возраст од 3 или повеќе години и сакате да гo научите да ги препознава сите бои и облици низ игра?

Најдобрите американски научници и психолози дизајнираа иновативна играчка која кај детето развива креативност, критичко и логично размислување преку забава, а истовремено му помага лесно да ги научи сите облици и бои.

Играчката беше наречена „Magic Magic“ затоа што детето навистина може да користи магнет за да направи се што ќе замисли и да научи како да изгради предмет од 2D во 3D форма.

Magic Magnet – едукативна играчка составена од 62 парчиња, од кои 30 се квадрати, 20 триаголници и 12 петаголници во различни бои, кои детето ги поврзува правејќи вистински предмети од неговата околина како автомобил, куќа, топка или животни.

Можете да му поставите задачи на детето, а потоа детето треба само да забележува и да прави предмети.

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

ЕДУКАТИВНА МАГНЕТНА СЛАГАЛИЦА

Дали имате дете на возраст од 3 или повеќе години и сакате да гo научите да ги препознава сите бои и облици низ игра?

Најдобрите американски научници и психолози дизајнираа иновативна играчка која кај детето развива креативност, критичко и логично размислување преку забава, а истовремено му помага лесно да ги научи сите облици и бои.

Играчката беше наречена „Magic Magic“ затоа што детето навистина може да користи магнет за да направи се што ќе замисли и да научи како да изгради предмет од 2D во 3D форма.

Magic Magnet – едукативна играчка составена од 62 парчиња, од кои 30 се квадрати, 20 триаголници и 12 петаголници во различни бои, кои детето ги поврзува правејќи вистински предмети од неговата околина како автомобил, куќа, топка или животни.

Можете да му поставите задачи на детето, а потоа детето треба само да забележува и да прави предмети. Инсистирајте во текот на играта детето да ви каже кои бои и форми се деловите на играчката од кои прави нов предмет.

Предноста на оваа играчка во однос на другите, слични играчки, секако е што вклучува различни возрасни групи на деца, така што вашето дете може да ја користи со години. Како што неговите интереси се менуваат како што расте, поставете му посложени задачи и теми што треба да ги прави.

Оваа играчка е всушност многу интересна и за возрасните – учете заедно со вашето дете и покажете му уште од мали нозе дека учењето може да биде доста забавно и лесно!

 

Карактеристики на производот:
 • Едукативна играчка – детето брзо и лесно ги учи сите облици и бои;
 • Развива креативност, критичко и логично размислување кај децата;
 • Се состои од 62 дела: 30 квадрати, 20 триаголници и 12 петаголници со различни бои;
 • Сите делови на играчката се направени од најквалитетни неодимиумски магнети обложени со издржлива пластика;
 • Играчката е наменета за деца на возраст од 3 години.
Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ЕДУКАТИВНА МАГНЕТНА СЛАГАЛИЦА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА