-55%

КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

(1 Преглед на корисник)

Original price was: 1,999.00 ден.Current price is: 899.00 ден.


Здравјето е на прво место, следете ја состојбата на вашето срце и тело! Брзо, безбедно и безболно, каде и кога сакате!

Пулсните оксиметри се мали дијагностички уреди кои ја мерат неинвазивната заситеност на кислород, т.е. сатурација на хемоглобин со кислород во артериска крв (SaO2) и пулс (отчукувања / мин.)

Сите оксиметри имаат многу слични технички карактеристики, но се разликуваат во квалитетот и точноста на резултатите. Ова е најдобриот и најточен модел на нашиот пазар!

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)


Професионален мерач на кислород – пулсен оксиметар X1906 најдобар во класата!

Поради економичниот монохроматски дисплеј, тој троши до 10 пати помалку енергија од батериите, така што вашите батерии ќе траат многу подолго отколку кај моделите со дисплеј во боја.

Здравјето е на прво место, следете ја состојбата на вашето срце и тело! Брзо, безбедно и безболно, каде и кога сакате!

 

Пулсните оксиметри се мали дијагностички уреди кои ја мерат неинвазивната заситеност на кислород, т.е. сатурација на хемоглобин со кислород во артериска крв (SaO2) и пулс (отчукувања / мин.)

Сите оксиметри имаат многу слични технички карактеристики, но се разликуваат во квалитетот и точноста на резултатите. Ова е најдобриот и најточен модел на нашиот пазар!

 

 • Јасен и лесен за читање, LED дисплеј;
 • Брзо и лесно ја мери сатурацијата на кислород во крвта и срцевиот ритам – пулсот;
 • Одличут за контрола на состојбата по вежбање и други физички активности.

 

 • Автоматски се исклучува кога не се користи;
 • Мал, лесен, погоден за носење каде и да одите;
 • Сигурен, точен и долготраен;
 • Користи 2 x AAA батерии (вклучени во пакетот).
КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

1 преглед за КИСЛОРОДЕН МЕРАЧ – ПУЛСЕН ОКСИМЕТАР (X190)

 1. tronshop

  Odlican proizvod!

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА