-53%

КУЈНСКИ РЕЖАЧ ЗА ХРАНА

Original price was: 1,499.00 ден.Current price is: 699.00 ден.

Шифра на производ: 166

Дали сте страствен готвач или само сакате да го направите готвењето уште позабавно? Сакате да правите солени и слатки оброци како вистински професионалец? Доколку сите одговори на овие прашања се потврдни, сакаме да ви претставиме запалка од бутан која ќе ви помогне во тоа!Едноставен и безбеден за употреба, со издувен вентил кој произведува температура од 1300 ° C, оваа запалка ќе ви овозможи да стопите и обликувате сè што сакате.
Готвењето никогаш не било полесно – подгответе совршени оброци со двојно потрошено време!

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава
КУЈНСКИ РЕЖАЧ ЗА ХРАНА

Кујнски рачен режач за колачи, коктели и храна

Дали сте страствен готвач или само сакате да го направите готвењето уште позабавно? Сакате да правите солени и слатки оброци како вистински професионалец?

Доколку сите одговори на овие прашања се потврдни, сакаме да ви претставиме запалка од бутан која ќе ви помогне во тоа!

Едноставен и безбеден за употреба, со издувен вентил кој произведува температура од 1300 ° C, оваа запалка ќе ви овозможи да стопите и обликувате сè што сакате.

Готвењето никогаш не било полесно – подгответе совршени оброци со двојно потрошено време!

 

 

Карактеристики на производот:
 • Издувниот вентил произведува висока температура од 1300 ° C;
 • Воздушна кутија со голем капацитет што може да се обнови за долгорочна употреба;
 • Најновиот дизајн на прекинувачот и уред за автоматско палење кои овозможуваат подготовка за безбедно палење во секоја средина;
 • Лесен за користење;
 • Загарантиран квалитет.

 

Совети:

Издвоивме неколку идеи за тоа како можете да користите бутанска запалка на што е можно поразновиден начин.

 1. На месото направете кора – Откако на вообичаен начин ќе го испечете месниот стек, посипете го со комбинација од сол, шеќер и бибер и испечете го. Ќе добиете совршена комбинација од сочно месо и крцкава кора;
 2. Излупете овошје и зеленчук – Без разлика дали бланширате домати, лупите пиперки или некоја друга храна, сега тоа ќе го направите многу побрзо! Всушност, само поминете со горилникот преку зеленчукот и кожата веднаш ќе се одвои.
 3. Лесната храна лесно се вади од калапот – Доколку сакате полесно да извадите малку храна од замрзнатиот калап, само загрејте ја со горилник;
 4. Загрејте го ножот – Кога сечете ладни задоволства, повеќе не треба да го загревате ножот во топла вода. Едноставно загрејте го со режач, идеален за обликување на сите видови колачи и торти.

 

КУЈНСКИ РЕЖАЧ ЗА ХРАНА

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “КУЈНСКИ РЕЖАЧ ЗА ХРАНА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА