-50%

СЕТ ПРОФЕСИОНАЛНИ КЕРАМИЧКИ НОЖЕВИ

Original price was: 1,599.00 ден.Current price is: 799.00 ден.

Шифра на производ: 178
Која е разликата помеѓу керамичките и челичните ножеви? Како да го направам вистинскиот избор?

Првата и многу важна работа, која е големо олеснување за сите корисници на керамички ножеви, дефинитивно е острењето. Керамичките ножеви не бараат острење, за разлика од челичните, па можете да ги користите 5-10 години без воопшто да ги острите!

На сите ни е многу важна хигиената при подготовката на храната, керамичките ножеви имаат предност пред челичните – зошто? Недостатокот на пори во шпатулата им овозможува да не ги апсорбираат мирисите и молекулите на храната што ја подготвувате, затоа едноставно исплакнете ги по употребата и само на тоа треба да размислите кога станува збор за чистење на овие ножеви.

Третата и во никој случај незанемарлива карактеристика на керамичките ножеви (кои исто така водат овде во однос на челичните) е тоа што се многу лесни. Кога ги користите овие ножеви, многу помалку ќе ги заморите рацете и побрзо ќе манипулирате со сечилото.

Комплетот Huachubao содржи 5 професионални кујнски ножеви за различни намени, изработени од најквалитетна керамика и еден лупеч, изработен од нерѓосувачки челик.

 

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

СЕТ ПРОФЕСИОНАЛНИ КЕРАМИЧКИ НОЖЕВИ

Која е разликата помеѓу керамичките и челичните ножеви? Како да го направам вистинскиот избор?

Ова се веројатно најчестите прашања што си ги поставуваме при купување на ножеви, мислењата се различни, но еден факт е – најважно е прво да ја дефинирате намената, односно што ќе исечете со овие ножеви.

Првата и многу важна работа, која е големо олеснување за сите корисници на керамички ножеви, дефинитивно е острењето. Керамичките ножеви не бараат острење, за разлика од челичните, па можете да ги користите 5-10 години без воопшто да ги острите!

 

На сите ни е многу важна хигиената при подготовката на храната, керамичките ножеви имаат предност пред челичните – зошто? Недостатокот на пори во шпатулата им овозможува да не ги апсорбираат мирисите и молекулите на храната што ја подготвувате, затоа едноставно исплакнете ги по употребата и само на тоа треба да размислите кога станува збор за чистење на овие ножеви.

Третата и во никој случај незанемарлива карактеристика на керамичките ножеви (кои исто така водат овде во однос на челичните) е тоа што се многу лесни. Кога ги користите овие ножеви, многу помалку ќе ги заморите рацете и побрзо ќе манипулирате со сечилото.

Ако барем еден од овие три ставки ви е важен при подготвувањето на храната, нашиот предлог е да изберете Huachuabo комплет керамички ножеви, кој ќе ги исполни сите очекувања што можете да ги имате од кујнските ножеви (ако не и повеќе од тоа).

Комплетот Huachubao содржи 5 професионални кујнски ножеви за различни намени, изработени од најквалитетна керамика и еден лупеч, изработен од нерѓосувачки челик.

 

  

Овој сет не можете да го најдете во други продавници, нарачајте го во Трон шоп и олеснете си да приготвувате секакви јадења денес.

Ножевите Huachubao беа ставени во топ 5 најдобри ножеви за домашна употреба, според изборот на професионални готвачи. Квалитетот на ножевите е загарантиран!

 

Карактеристики на производот
 • 1 готвачки нож 32см;
 • 1 нож за леб 32см;
 • 1 нож со сечење од 32 см;
 • 1 помошен нож 23cm;
 • 1 нож за лупење 19,2см;
 • 1 лупач 13см;
 • Материјал – керамика и нерѓосувачки челик.
Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “СЕТ ПРОФЕСИОНАЛНИ КЕРАМИЧКИ НОЖЕВИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА