-33%

УВ ЕЛЕКТРИЧНА ЛАМБА ПРОТИВ КОМАРЦИ

Original price was: 899.00 ден.Current price is: 599.00 ден.

Електричната УВ ламба испушта специјална УВ светлосна боја која ги привлекува инсектите во високонапонската мрежа и автоматски ги уништува. Има подвижен сад за прием во кој се собираат уништените инсекти откако ќе ги испече високонапонската решетка. УВ светлината привлекува летечки инсекти.

Безбедно и небезбедно за луѓето и животните! Без хемикалии, без мирис, тивок и нетоксичен.Светилките се идеални за дневни соби и спални соби, кујни, хотели, ресторани… и други средини каде што може да се појават инсекти.

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

УВ ЕЛЕКТРИЧНА ЛАМБА ПРОТИВ КОМАРЦИ

УВ Електричната ламба против комарци со својата УВ светлина привлекува инсекти кои се изгорени од метална решетка која е под напон од 800 V.

 1. Лесна, едноставна и практична за употреба
 2. Се напојува на струја, може да работи долги и континуирани часови
 3. Можете да ја поставите светилката каде било
 4. Наменет аза елиминирање на комарци, муви, бумбари, пчели, молци и други летечки инсекти
 5. Обем на работа: 40м2

Содржина на комплетот:
 • 1x Електрична светилка против комарци со кабел за напојување
 • 1x Контејнер на дното на светилката за собирање инсекти
 • 1x Кука одозгора, за закачување на светилката
 • жица од 1,5 М
 • Доставени упатства за употреба со безбедносни информации

 

Карактеристики и спецификација:
 • Напон: AC220-240V / 50-60Hz
 • Големина: 27cm X 12cm X 12cm
 • Димензии на сијалицата: 15 cm x 2,5 cm
 • Напон на мрежата: 800V
 • Површина на работа: 30м2
 • Материјал: ABS – огноотпорен!
 • Заштита: IP20
 • Работна температура: -40 ° C ~ + 55 ° C
 • Се препорачува светилката да свети најмалку 15-20 минути. на темно место, така што ефектот е 100%

Кога ја чистите, ЗАДОЛЖИТЕЛНО да ја исклучите ламбата од струја.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “УВ ЕЛЕКТРИЧНА ЛАМБА ПРОТИВ КОМАРЦИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА