-42%

ВОДЕН ЗАБАВЕН БЕБЕШКИ ТЕПИХ – НЕОДОЛИВА ИГРАЧКА

Original price was: 1,299.00 ден.Current price is: 749.00 ден.

Шифра на производ: 170

Секое дете на рана возраст сака да го истражува светот околу себе. Овозможете им го тоа со забавната водена подлога за бебиња. Вашето бебе со часови ќе ужива во движењето на различни шарени форми во тепихот. Детето ќе ги развие своите моторни вештини, како и ќе научи да разликува бои, бидејќи килимот е шарена, едноставна и интересна играчка.

Важно е на децата да им се даде можност да го истражуваат светот околу нив уште од мали нозе и да развијат моторни и когнитивни способности!

Ја подобрува координацијата око-рака – додека бебето се обидува со рацете да ги фати и движи играчките во душекот, тој вежба координација на движењата рака-око и ги следи предметите со очите.

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

ВОДЕН ЗАБАВЕН БЕБЕШКИ ТЕПИХ – НЕОДОЛИВА ИГРАЧКА

Секое дете на рана возраст сака да го истражува светот околу себе. Овозможете им го тоа со забавната водена подлога за бебиња. Вашето бебе со часови ќе ужива во движењето на различни шарени форми во тепихот. Детето ќе ги развие своите моторни вештини, како и ќе научи да разликува бои, бидејќи килимот е шарена, едноставна и интересна играчка.

 

Важно е уште од мали нозе да им се даде можност на децата да го истражуваат светот околу нив и да развијат моторни и когнитивни способности!

Ја подобрува координацијата око-рака – додека бебето се обидува со рацете да ги фати и движи играчките во душекот, тој вежба координација на движењата рака-око и ги следи предметите со очите.

Ги развива мускулите на рацете, вратот и грбот – Кога ќе го ставите стомакот на бебето на оваа подлога, таа ќе застане на рацете, ќе ги движи и ќе ја држи главата исправена.

ВОДЕН ЗАБАВЕН БЕБЕШКИ ТЕПИХ – НЕОДОЛИВА ИГРАЧКА

Овозможува сетилно учење и развој на интелигенција – Општо е познато дека најмладите најдобро учат така што го истражуваат светот околу себе, меѓу другото, и со поминување низ разни предмети.

Овој килим содржи шарени играчки кои лебдат под прегратките на бебето. Се што треба да направите е да ја наполните оваа неодолива играчка со вода.

 

 • Ја подобрува координацијата на движењата и координацијата на движењата на рацете со очите
 • Ги развива мускулите на рацете, вратот и грбот, бидејќи додека бебето е на подлогата за стомак, таа ја крева главата, потпирајќи се на рацете и обидувајќи се да ги фати и придвижи шарените форми кои се наоѓаат во подлогата.
 • Овозможува сензорно учење и развој на интелигенција
 • Шарените форми во тепихот се светли и интересни бои за да го привлечат и задржат вниманието на бебето додека лебдат и се движат под нејзините прсти.
 • ЛЕСНО ПОСТАВУВАЊЕ – Само надујте го надворешниот слој и наполнете го внатрешниот слој со вода и тепихот е подготвен за игра!
 • Издржлив материјал

Без разлика колку е активно детето на тепихот, тепихот е направен од висококвалитетна пластика за да не пука. Ставете го вашето бебе безгрижно на подлогата и дозволете и да го истражува светот околу себе, да развие моторни, креативни и когнитивни способности.

Воден душек исполнет со шарени форми – Овој килим е исполнет со вода и содржи шарени играчки кои лебдат под рацете на бебето.

 

Техничка спецификација:
 • ПВЦ материјал
 • Димензии 66 x 50 cm или желка 100 x 84 cm
 • Се препорачува за возраст од 6 до 36 месеци
 • Изработен е од ECO PVC материјал кој целосно се пере
 • Пакетот содржи 1 x Fun подлога за бебиња
Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ВОДЕН ЗАБАВЕН БЕБЕШКИ ТЕПИХ – НЕОДОЛИВА ИГРАЧКА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА