10 идеални подароци за денот на вљубените

Има ли поубав ден за подарување отколку 14 февруари? Свети Валентајн или Денот на вљубените секоја година се повеќе добива на значење и го привлекува вниманието на оние кои се во пар. Да, на оние заљубените.

Но, иако ова е ден за искажување на љубовта и посветување на внимание, немојте да заборавите дека еден ден во годината не значи ништо. Тоа е само обичен датум. Љубовта треба да ја покажувате секој ден. Не се потребни некои големи гестови, туку ситници, драги спомени, прекрасните зборови како едно „Те сакам“ е она што е потребно за да ви се поправи лошиот ден и да ви даде до знаење дека сте сакани и ценети. Немојте да чекате ничиј роденден, годишнина, прослава… Кажете им на личностите за кои се грижите дека се посебни, дека ги почитувате, сакате.

Никогаш не е предоцна.

Но, доколку си една од оние личности на која конверзацијата не и оди од рака и сакате малку поинаку да ја искажете својата љубов, во продолжение имате неколку совети за единствен и уникатен подарок.

1. ЕЛЕКТРИЧЕН ОТВОРАЧ НА ВИНО

2. ЕЛЕКТРИЧЕН МОЛИВ ЗА ОБЛИКУВАЊЕ НА ВЕЃИ

3. ЛЕД СВЕТЛА ЗА ОГЛЕДАЛО ВО РАЗНИ БОИ

4. ОРГАНИЗЕР ЗА ШМИНКА И КОЗМЕТИКА

5. ПРОФЕСИОНАЛНА МАШИНКА ЗА БРАДА И КОСА

6. МУЛТИФУНКЦИОНАЛЕН ФИТНЕС ЧАСОВНИК

7. УРЕД ЗА ЧИСТЕЊЕ НА ЛИЦЕТО + АНТИГЕНА МАСАЖА

8. ЕЛЕКТРИЧЕН ЧЕШЕЛ ЗА МАЖИ

9. ЌЕРАМИЧКА ЧЕТКА ЗА ПЕГЛАЊЕ КОСА

10. ЕЛЕКТРИЧНА ТУРПИЈА ЗА МАНИКИР И ПЕДИКИР

И секако на крај не заборавајте да направите романтична вечера за двајца со свеќи и романтична музика. Можете дури и да направите плејлиста од заедничките омилени песни, кои ве потсетуваат на заедничките спомени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
    0
    ВАШАТА КОШНИЧКА
    ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

    TronShop