Sale!

АПАРАТ ЗА АМЕРИКАНСКИ КРОФНИ

449.00 ден

Ако спремањето крофни Ви е долготрајна и не баш омилена домашна обврска, тогаш го имаме вистинското решение за Вашиот проблем. Посебно ќе бидете одушевени од овој апарат за Американски крофни, ако сакате сите да Ви бидат еднакво големи и со потполно ист облик.

Апаратот за Американски крофни е лесен за употреба, а со оглед на тоа дека нема многу делови кои се расклопуваат, уште полесен е за чистење. Брзо и лесно! Веќе не мора да трошите време да го обликувате тестото и да барате по дома-со што да го направите тоа, со овој апарат работата ќе ја завршите за само неколку минути.

Супер акција -449 ден. 

Погледнете повеќе производи од оваа категорија

shutterstock_192277082             rejting

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Апарат за Американски крофни

 

Американски крофни

Ако спремањето крофни Ви е долготрајна и не баш омилена домашна обврска, тогаш го имаме вистинското решение за Вашиот проблем. Посебно ќе бидете одушевени од овој апарат за Американски крофни, ако сакате сите да Ви бидат еднакво големи и со потполно ист облик.

Апаратот за Американски крофни е лесен за употреба, а со оглед на тоа дека нема многу делови кои се расклопуваат, уште полесен е за чистење. Брзо и лесно! Веќе не мора да трошите време да го обликувате тестото и да барате по дома-со што да го направите тоа, со овој апарат работата ќе ја завршите за само неколку минути.

Апарат за Американски крофни- нема повеќе неред во кујната!

Нетоксичен, ЕКО материјал.

Спречете го нередот во Вашата кујна! Направете сочни и вкусни крофни. Мекото и течно тесто ќе Ви помогнат да добиете Американски крофни крофни со еднаква големина и потполно ист облик, кои можете да ги наполните со што сакате. Бидете креативни, украсете ги по Ваш вкус!

Со овој апарат, правењето крофни ќе стане Вашето ново омилено хоби и омилено јадење на семејството и пријателите.

Американски крофни

РЕЦЕПТ

Потребни состојки:

 • 2 филџани брашно
 • 1 филџан шеќер
 • 1 филџан млеко
 • 2 јајца
 • 1 лажичка пециво
 • 1 лажичка сол
 • масло за јадење

Начин на подготовка:

 1. Во еден сад ставете брашно, шеќер, сол и пециво
 2. Додадете ги јајцата и млекото и добро промешајте или изматете со миксер
 3. Во една тава ставете масло за јадење
 4. Ставете ја смесата во апаратот и притискајте додека не излезе крофна убаво обликувана крофна
 5. Пржете ги крофните од двете страни додека не добијат кафеаво-златна боја
 6. Кога ќе бидат готови, ставете ги на хартија за готвење за да се исцедат
 7. Послужете ги топли и декорирани со крем, со шеќер во прав или било што друго- по Ваш вкус

Американски крофни

Апарат за Американски крофни

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “АПАРАТ ЗА АМЕРИКАНСКИ КРОФНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА