-38%

Бесконтактно мерно пенкало со светилка за мерење на волтажа

Original price was: 1,599.00 ден.Current price is: 999.00 ден.


Доколку направите нарачка над 2000 денари, производите ќе Ви бидат доставени без да платите карго достава.


 

Благодарение на моќната бесконтактна технологија, сега воопшто не мора да ја допирате жицата или приклучокот со мерачот, доволно е само да го приближите нејзиниот врв за да го постигнете посакуваниот резултат.

Звукот што го произведува пенкалото прецизно ве информира за напонот, а LED светлата во вид на светилка многу ја олеснуваат работата во темница!

Направете целосно полесна работа со електрична енергија и измерете го напонот на кој било објект без да се грижите за безбедноста!

СЕЗОНСКИ ПОПУСТ

Може да Ве интересира Двокомпонентно EKSER лепило за сите материјали

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Благодарение на моќната бесконтактна технологија, сега воопшто не мора да ја допирате жицата или приклучокот со мерачот, доволно е само да го приближите нејзиниот врв за да го постигнете посакуваниот резултат.

Звукот што го произведува пенкалото прецизно ве информира за напонот, а LED светлата во вид на светилка многу ја олеснуваат работата во темница!

Направете целосно полесна работа со електрична енергија и измерете го напонот на кој било објект без да се грижите за безбедноста!

Само една алатка заменува многу други
Осигурајте се дека секоја жица и инсталација се точни, исто така олеснете ја работата со електрична енергија многу!

 

 

Тоа произведува звук
Ова пенкало произведува звук кој ве информира за напонот и го олеснува мерењето на струјата.

Безконтактно лесно мерење
Не е неопходно да се воспостави никаков контакт за мерење на напонот, доволно е врвот на моливот да се приближи до објектот чиј напон го мерите и ќе го добиете резултатот,

Автоматско исклучување
Овој производ заштедува батерии, системот за автоматско исклучување се активира по 5 минути неактивност,

Лесен за користење
Треба само да го приближите пенкалото до која било жица и ќе го мери напонот на струјата што минува низ неа. Многу лесно и едноставно.

Голем опсег на мерење
Благодарение на екстремно големиот опсег на мерење, можете да го измерите напонот на речиси секоја жица и опрема.Сосема безбедно
Додека го користите овој уред, не мора да се грижите за струен удар, тој е сосема безбеден за секого.

LED светла светилка
Пенкалото содржи LED светла кои во вид на светилка го осветлуваат врвот на пенкалото и ја олеснуваат работата во темница!

Карактеристики:
Димензии: 155мм x 21,5мм
Тип на контакт: бесконтактно
Боја: Жолта, Црвена
Материјал: ABS пластика
Батерии: 2 x 1,5 V

Бесконтактно мерно пенкало со светилка

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Бесконтактно мерно пенкало со светилка за мерење на волтажа”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА