-50%

Инфрацрвен мини топломер

Original price was: 1,099.00 ден.Current price is: 549.00 ден.

 

Главни карактеристики:

 1. Практично и доверливо
 2. Аларм за висока температура
 3. 100% прецизна сонда
 4. Бесконтактен
 5. Пренослив

 

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Инфрацрвен мини топломер

Овој бесконтактен Инфрацрвен топломер е исклучително прецизен и лесно пренослив, многу погоден за мерење на температурата на човечкото тело. Посебно е добар за бебиња и деца, за да се избегне тортура со класични термометри.

 • Практично: Дизајниран за мерење на температурата на челото на човечкото тело, додека температурата на околината и температурата на челото се динамички компензирани.
 • Аларм за висока температура: Овој производ вклучува аларм кога мери висока температура.
 • Прецизна сонда: инфрацрвената температурна сонда е гаранција за висока точност на мерењето и постабилни перформанси.
 • Без контакт: температурата може да се открие на кратко мерно растојание, што е посоодветно за мерење на телесната температура.
 • Преносливост: Овој производ е мал по големина и лесен по тежина, многу удобен за носење.

 

Инфрацрвен мини топломер кој секој треба да го има во својот дом!

Технички податоци:
 • опсег на мерење на температурата: 32,0 ℃ -42,9 ℃
 • Режими на работа: 0-80 ℃
Опсег на толеранција:
 • 35,0 ° C-42,0 ° C: ± 0,2 ° C
 • 32,0 ° C-34,9 ° C: ± 0,3 ° C
 • 42,1 ° C-42,9 ° C: ± 0,3 ° C
 1. Максимален дозволен број на клинички отстапувања: Не надминувајте ± 0,3 ° C
 2. Резолуција: 0,2 ° C
 3. Напојување: 3.0V (со користење на 2 AAA батерии)
 4. Големина: 122 * 29 * 23 мм
 5. Работна средина: 15,0 ° C-40,0 ° C
 6. Релативна влажност: RH≤85%
Пакетот вклучува:

1. Термометар (батеријата не е вклучена)

Белешки:

 • Можни минијатурни отстапувања поради рачно мерење. Благодариме за разбирањето.
 • Мониторите не се подеднакво калибрирани, бојата на предметите прикажани на фотографиите може многу малку да се разликува од вистинскиот објект.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Инфрацрвен мини топломер”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА