-56%

Магнети за одвикнување од пушење – Anti Nicotine magnet Quit Smoke

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 349.00 ден.


Поддржано од Американското здружение за рак

Најдовме нешто извонредно што ќе ви помогне да се откажете од пушењето засекогаш и да го зачувате вашето здравје и убавина – магнети за откажување од пушење!

Природна терапија за одвикнување од пушење.
Пакетот содржи два биомагнети.

* ЕДНОСТАВНО може да се користи во секое време од денот,
* ПРАКТИЧНО без посети на лекар и многу скапи препарати,
* БЕЗБЕДНО без несакани ефекти и штетни ефекти по телото,
* ЕФИКАСНО Многу висока стапка на успех.

Досега сте пробале МНОГУ начини да се откажете и сте користеле сè што е објавено за да се откажете од пушењето:  чаеви, апчиња, сирупи, фластери. . . И ништо не помогна! Она од што ќе бидете повеќе од воодушевени се нашите магнети против пушење Quit Smoke. Тие им помогнале на милиони луѓе ширум светот, кои успешно се откажале од цигарите без да му наштетат на здравјето, да се здебелат или да имаат никотински кризи. Како функционираат овие магнети? Имено, аурикулотерапијата може да стимулира одредени точки на увото и на тој начин да предизвика ослободување на ендорфини, кои се ослободуваат и при вдишување на никотин. Производството на ендорфин станува замена за никотин, желбата за пушење постепено се намалува и во еден момент целосно исчезнува.

QUIT SMOKE е нова, патент-заштитена терапија, која ги комбинира предностите на супериорните системи кои веќе се користат, како што се акупунктурата и аурикуларната терапија, но која исто така додава технологија која дава одлични резултати при откажување од пушење.

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Магнети за одвикнување од пушење – Anti Nicotine magnet Quit Smoke

Поддржано од Американското здружение за рак

Најдовме нешто извонредно што ќе ви помогне да се откажете од пушењето засекогаш и да го зачувате вашето здравје и убавина – магнети за откажување од пушење!

Природна терапија за одвикнување од пушење.
Пакетот содржи два биомагнети.

* ЕДНОСТАВНО може да се користи во секое време од денот,
* ПРАКТИЧНО без посети на лекар и многу скапи препарати,
* БЕЗБЕДНО без несакани ефекти и штетни ефекти по телото,
* ЕФИКАСНО Многу висока стапка на успех.

Досега сте пробале МНОГУ начини да се откажете и сте користеле сè што е објавено за да се откажете од пушењето:  чаеви, апчиња, сирупи, фластери. . . И ништо не помогна! Она од што ќе бидете повеќе од воодушевени се нашите магнети против пушење Quit Smoke. Тие им помогнале на милиони луѓе ширум светот, кои успешно се откажале од цигарите без да му наштетат на здравјето, да се здебелат или да имаат никотински кризи. Како функционираат овие магнети? Имено, аурикулотерапијата може да стимулира одредени точки на увото и на тој начин да предизвика ослободување на ендорфини, кои се ослободуваат и при вдишување на никотин. Производството на ендорфин станува замена за никотин, желбата за пушење постепено се намалува и во еден момент целосно исчезнува.

QUIT SMOKE е нова, патент-заштитена терапија, која ги комбинира предностите на супериорните системи кои веќе се користат, како што се акупунктурата и аурикуларната терапија, но која исто така додава технологија која дава одлични резултати при откажување од пушење.

Магнетите, кои меѓусебно се привлекуваат, се ставаат на одредено место на увото. Тие произведуваат програмиран притисок и на тој начин ги стимулираат невротрансмитерите да произведуваат ендорфини кои ПРОМОВИРААТ ИЗГУБЕЊЕ НА ЖЕЛБАТА ЗА ПУШЕЊЕ.

Магнетите се позлатени за добра спроводливост, а бидејќи е благороден метал, не предизвикува никакви алергии (освен кај луѓе кои се алергични на злато).


Како да се користи:

Био магнетите се користат минимум 2, а најмногу 3 часа дневно. Помалиот магнет е поставен пред, а поголемиот зад увото. Ставете ги магнетите 6-7 дена и за тоа време можете да продолжите со пушењето со постепено намалување. На седмиот ден, обидете се целосно да се откажете од пушењето. Сега вашето тело произведува ендорфини кои ја намалуваат желбата за пушење. Продолжете со нанесување на магнетот во следните 20-25 дена. Стапката на успех е исклучително висока! Благодарение на нив, многу мажи и жени успеаја засекогаш да се ослободат од оваа лоша навика и да го сочуваат своето здравје. НАПОМЕНА: Чувајте ги магнетите подалеку од компјутерски дискови, аудио/видео ленти и кредитни картички.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Магнети за одвикнување од пушење – Anti Nicotine magnet Quit Smoke”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие исто така би сакале…

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА