-57%

Мрежа против комарци за прозорец

Original price was: 699.00 ден.Current price is: 299.00 ден.


Летото е веќе тука, а и комарците и разните нервози при летање кои никој не ги сака! Заштитете се на време!

Ви нудиме едноставна мрежа против комарци за прозорци која не бара алатки и нема да ја оштети дограмата.

Самолеплива мрежа за комарци, за која не ни треба рамка, мајстор, никакво стручност или алат.

 1. Исчистете го делот од прозорецот каде што имаме намера да ја залепиме оваа лента. Препорачуваме алкохол, не остава траги, ги отстранува маснотиите и саканата површина брзо се суши.
 2. Залепете ја самолепливата лента. Чекаме најмалку 2 часа за безбедно да се залепи.
 3. Притиснете ја мрежата против комарци на самолепливата лента со едноставни движења.
 4. Пресечете ја вишокот мрежа за комарци.

Па, ова беше целата процедура! Но кулминацијата допрва доаѓа. Доколку се извалка мрежата за комарци, едноставно ја вадиме од самолепливата лента, ја миеме во машина за перење, повторно ја залепуваме на лентата и добиваме впечаток дека сме го направиле тоа повторно со нова мрежа за комарци.

Димензии: прибл. 130 x 150 см.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Сакаме да ви претставиме нешто ново, нешто нереално, но едноставно и естетски убаво на кое може само да му позавидите. Пристигна летото, а воедно и убавото време. Меѓутоа, таа идила можат да ја расипат само досадните инсекти како бубачките, мувите и комарците. Заштитете се од нив лесно, едноставно и секако евтино. Идеално решение е самолеплива мрежа против комарци за прозорец! Вечниот брзање и постојаниот недостаток на време нè спречуваат да се обидеме да експериментираме дома кога правиме и монтираме рамка против комарец.

Постои можност да повикаме соодветен занаетчија, но тоа повторно ни е скапо и несигурно… Има решение, направете го тоа сами! Но како?Самолеплива мрежа за комарци, за која не ни треба рамка, мајстор, никакво стручност или алат. Едноставно, практично и евтино решение за секого. Буквално, за сите! Како изгледа? Звучи нереално но вистинито е! На неа ја залепуваме лентата, мрежата за комарци и едноставно го отстрануваме вишокот.

 1. Исчистете го делот од прозорецот каде што имаме намера да ја залепиме оваа лента. Препорачуваме алкохол, не остава траги, ги отстранува маснотиите и саканата површина брзо се суши
 2. Залепете ја самолепливата лента. Чекаме најмалку 2 часа за безбедно да се залепи.
 3. Притиснете ја мрежата против комарци на самолепливата лента со едноставни движења.
 4. Пресечете ја вишокот мрежа за комарци.

Па да, ова беше целата процедура! Но кулминацијата допрва доаѓа.  Доколку се извалка мрежата за комарци, едноставно ја вадиме од самолепливата лента, ја миеме во машина за перење, повторно ја залепуваме на лентата и добиваме впечаток дека сме го направиле тоа повторно со нова мрежа за комарци.

Димензии: прибл. 130 x 150 см.

 

 

 

Боја

кафена, сива, бела, црна

Димензије

120×210, 100×210

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Мрежа против комарци за прозорец”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА