Sale!

Појас за правилно држење на телото за деца во развој

549.00 ден

Дискретен е и идеален за повеќечасовно носење додека сте дома, на училиште, во канцеларија, пред компјутер, додека вежбате или едноставно кога стоите.

Големината на појасот е СТАНДАРДНА!

 

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Појас за деца во развој

 

Појас за корекција на ‘рбетниот столб и правилно држење на телото за деца во развој.


Наследниот фактор, лошото држење на телото, недоволната физичка активност доведуваат до нарушување на положбата на ’рбетниот столб, што резултира со појава на деформитети. Спречете го тоа навреме! Павилното држење на телото е важно за секој од нас без разлика на возраста, но особено за децата кога се во развој и притоа се повеќе време поминуваат пред компјутер. Појасот е идеално решение за овој проблем.

Појас за деца

Вистинско нешто за вашите деца.

Супер поддршка за грбот, фантастичен производ кој ќе ви го реши проблемот со неправилно седење и искривување на телото поради кои може да ви се јават силни болки во пределот на вратот, рамената, половината и грбот. Познато е дека не е добро и кога долго време седите во иста положба, па појасот можете да го носите и превентивно, пред да биде доцна!

Појас за деца

Начин на употреба: Првата недела носете го по 10-20 минути дневно, а потоа постепено продолжете го времето

Карактеристики:

Боја: црна

Големина: стандардна

Материјал: најлон полиуретанска вискоза

 

 

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Појас за правилно држење на телото за деца во развој”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА