Sale!

Револуционерен ДРОН со РАКАВИЦА со жироскоп и автопилот

1,699.00 ден

ДРОН со РАКАВИЦА за жироскоп за контрола

Дали ви се допаѓаат СУПЕР играчките? Ова е одлична работа за вас и вашите деца. Дрон со жироскоп со ракавици што го контролирате (до 50 метри). Моќен за изведување трикови и лесен за контрола. Изненадете го вашето дете со СУПЕР летечка играчка.

Можете да го активирате дронот со притискање на копчето на дронот. Може да лета со активирање на копчето на прстот или со едноставно фрлање на дронот автоматски ќе ја преземе контролата. Контролирајте го дронот со движење на раката, тоа е многу едноставно, дури се ротира за 360° со притискање на копче.

 

Може да Ве интересира

ХЕЛИКОПТЕР ШТО ЛЕТА

 

Нема на залиха

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Ново! Увоз од ЕУ. Оригинален!

Дали ви се допаѓаат СУПЕР играчките? Ова е одлична работа за вас и вашите деца. Дрон со жироскоп со ракавици што го контролирате (до 50 метри). Моќен за изведување трикови и лесен за контрола. Изненадете го вашето дете со СУПЕР летечка играчка.

Можете да го активирате дронот со притискање на копчето на дронот. Може да лета со активирање на копчето на прстот или со едноставно фрлање на дронот автоматски ќе ја преземе контролата. Контролирајте го дронот со движење на раката, тоа е многу едноставно, дури се ротира за 360° со притискање на копче.

Направен од многу лесен и издржлив материјал, секогаш можете да го носите дронот со себе насекаде и да го користите без страв од оштетување.

DRON sa žiroskop RUKAVICOM

Начин на употреба:
• Поставете го авионот на земја
• Притиснете и задржете го копчето за вклучување 1 секунда за да го вклучите
• Притиснете го копчето на прстот и дронот ќе се прилагоди на висината на вашата рака
• Притиснете го копчето со прстот повторно, дронот ќе се ротира според гестот со раката
• Без користење на копчето, дронот ќе лета напред/назад според движењето на раката за кревање/спуштање
• Без користење на копчето, дронот ќе лета лево/десно според движењето на левата/десната рака

Карактеристики:
• Материјал: ABS
• Димензии: 17 x 17 x 3,5 cm
• Тежина на производот: 70гр
• Фреквенција: 2,4GHz
• Батерија: 3,7 V 500 mAh (вградена)
• Батерија за далечински управувач: 3AAA (батериите не се вклучени во понудата)
• Растојание на далечински управувач: околу 80m
• Време на лет: 6-8 минути
• Време на полнење: околу 60 мин

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram

Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Револуционерен ДРОН со РАКАВИЦА со жироскоп и автопилот”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА