-50%

Сет за репарација на шофершајбна

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 399.00 ден.


Поправка или замена на било кој дел од автомобилите, знаат да бидат навистина скапи. Покрај другите производи достапни кај нас, сега имаме решение и за Вашата шофершајбна. Сетот за репарација ќе ги реши овие проблеми за 20тина минути.

Сетот содржи:

✅ Вакуумски држач

✅ Лепак

✅ Фолија

✅ Шпатула

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Сет за репарација на шофершајбна

Уморни сте од непрегледните пукнатини на шофершајбната и сите други оштетувања на истата кои секојдневно Ви пречат при возење? – Сега погледот може да Ви биде кристално јасен а стаклото цврсто без скапи поправки или нова шофершајбна! Нашиот сет за репарација е вистинското решение за Вас.

Главните предности на овој сет за репарација се што брзо и лесно може да се поправат сите оштетувања настанати како резултат на град, удар од ситни камчиња, гребнатини итн. Се на се, за 20 минути проблемот ќе биде решен. Спрецијалниот лепак  продира во секаков вид на пукнатини и Ви гарантира цврста и трајна репарација. Ги санира гребнатините и ја обновува проѕирноста на шофершајбната правејќи ја да изгледа како нова!

Освежете го Вашиот автомобил со нашиот револуционерен сет за репарација на шофершајбна!

 

репарација и поправка

Начин на користење:

 1. Подготовка: Пред да почнете со репарација, добро исчистете ја шофершајбната и избришете со крпа. Проверете да ли површината е сосема сува пред да почнете со работа.
 2. Поставување на држачот: Поставете го вакуумскиот држач прецизно, пукнатината треба да биде точно на средина.
 3. Нанесување на лепакот: Лепакот си има место во пластичниот држач, свртете го и поставете го. Треба да е цврсто фиксиран за да може да работи како што треба! Отворете го шишето и нанесете само онолку колку што е потребно- без претерување.
 4. Затварање: Затворете го пластичниот дел со капачето кое е предвидено за тоа
 5. Оставете да делува: Почекајте лепакот да капне во пукнатината и потоа отстранете ги сите елементи од шофершајбната.
 6. Фолија: Врз сето тоа, залепете фолија (доаѓа во комплет) и оставете ја на светло. Кога ќе забележите дека пукнатината или оштетувањето веќе ги нема, отстранете ја и неа.
 7. Крај: Ако има евентуални остатоци од лепакот отстранете ги внимателно со шпатулата која исто така доаѓа во комплет.


❗️ Важно: По завршување на процедурата се препорачува автомобилот да го оставите на сонце, бидејќи со помош на УВ зраците лепакот ќе биде поцврст и ќе си осигурате долготрајна репарација!

Сетот содржи:

✅ Вакуумски држач

✅ Лепак

✅ Фолија

✅ Шпатула

 

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Сет за репарација на шофершајбна”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА