-50%

Силиконски светла за велосипед

Original price was: 699.00 ден.Current price is: 349.00 ден.

Постојат луѓе кои не сакаат да го загадуваат воздухот или од некоја друга причина не користат автомобил, па насекаде одат со својот велосипед. Обезбедете си сигурност во сообраќајот со нашиот сет од две светла- предно и задно. Изработени се од висококвалитетен силикон и издржливи се. Водоотпорни и отпорни на сите временски услови. Имаат 3 режими на работа: споро трепкање, брзо трепкање и постојано светење.

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Силиконски светла за велосипед

Сакате ли да се чувствувате безбедно во сообраќајот додека возите велосипед? Ако одговорот е да, тогаш сте а вистинското место! Нашиот сет од две силиконски светла за велосипед, Ви нуди безбедност и удобност каде и да тргнете.

велосипед

Без разлика какво е времето надвор, не е важно да ли има дожд или сонце, силиконските светла за велосипед се отпорни на сите временски услови. Монтажата е никогаш полесна! Благодарение на силиконското куќиште, светлата се флексибилни па се поставуваат без употреба на било каков алат.

Останете безбедни и безгрижно уживајте во возењето!

Силиконските светла за велосипед имаат 3 режими на работа и тоа: Брзо трепкање, споро трепкање и постојано светење. Можете да ги прилагодите според своите потреби. Ова ќе Ви овозможи другите учесници во сообраќајот лесно да Ве забележат кога е темно и да бидат повнимателни.

Предно светло: Опремено е со две бели лед диоди кои даваат силно светло од 12 лумени, доволно, за да Ви го осветлат патот и да имате прегледност пред себе. За напојување се потребни две батерии CR2032 батерии .

Задно светло: Опремено со две црвени лед диоди од 6 лумени кои обезбедуваат светлина веднаш зад Вас, па другите возачи или пешаци нема да имаат проблем да Ве забележат. И предното и задното светло имаат по 3 режими на работа. две светла

Ако веќе сте ги набавиле овие светла за велосипед, може да тргнете. 3, 2, 1, СТАРТ!

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Силиконски светла за велосипед”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА