-50%

Чорапи за проширени вени, за подобра циркулација

(1 Преглед на корисник)

Original price was: 799.00 ден.Current price is: 399.00 ден.


Ви ги претставуваме овие термо Чорапи за подобра циркулација- кои делуваат против проширени вени и со тоа ќе решат многу од Вашите проблеми. Без разлика да ли сте дијабетичар, имате проширени вени или само имате слаба периферна циркулација, ови Чорапи за подобра циркулација со алуминиумски влакна ќе Ви го вратат пријатното чувство во Вашите стопала.

Изработени се од природен еластичен материјал и се прилагодуваат на секоја големина на стопалото. Лесни се за носење, можете да ги облечете секогаш кога имате потреба, чувството е исто како кога носите обични чорапи.

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Чорапи за подобра циркулација, за проширени вени

 

Ви ги претставуваме овие термо Чорапи за подобра циркулација- кои делуваат против проширени вени и со тоа ќе решат многу од Вашите проблеми. Без разлика да ли сте дијабетичар, имате проширени вени или само имате слаба периферна циркулација, ови Чорапи за подобра циркулација со алуминиумски влакна ќе Ви го вратат пријатното чувство во Вашите стопала.

Изработени се од природен еластичен материјал и се прилагодуваат на секоја големина на стопалото. Лесни се за носење, можете да ги облечете секогаш кога имате потреба, чувството е исто како кога носите обични чорапи.

Чорапи за подобра циркулација

Каква улога игра АЛУМИНИУМОТ?
Покрај тоа што ја регулира температурата, алуминиумот има и анти-бактериско дејство. Идеален е да спречи пликови, курји очи, шилци и габични инфекции на ноктите. Баш тоа е причината што лекарите ги препорачуваат овие чорапи на сите дијабетичари, бидејќи тие неретко се соочуваат со овие тегоби! Додатна предност е што на врвот немаат штеп и не стегаат, па така ќе имате доволно доток на крв во стапалата.
Овие Чорапи за подобра циркулација со АЛУ влакна, би требало да ги носат и оние кои немаат проблеми со горенаведеното, чисто превентивно. Добри се за здравјето воопшто. Особено се добри за сите кои се занимаваат со екстремен спорт, планинарење, скијање или ако на друг начин се изложени на ниски температури или често се на нозе. Совршено нешто за во зима. Облечете ги и започнете со зимските прошетки по снег, правење снешко со децата или внуците или чистење на снегот пред куќата. Нозете ќе Ви останат суви и топли.
Чорапи за подобра циркулација
Кога се во допир со кожата, алуминиумските влакна испуштаат топлина и електрицитет.  Алуминиумот влијае и на ферментацијата на потта, ги неутрализира непријатните мириси и не ја суши кожата. Баш напротив! Позитивно влијае на одржување на нејзината влажност. На благодетите од овие чорапи им нема крај!

Карактеристики:

 • Чорапи за подобра циркулација со АЛУ влакна 100% нетоксични, не содржат хемикалии и пестициди
 • Имаат термо-регулаторно дејство, удобни се и во лето и во зима, за секое годишно време
 • Позитивно влијаат на влажноста на кожата, па се совршени за сите они кои што имаат дерматолошки проблеми
 • Универзална големина
 • Лесни се за одржување. Перете ги на раце или во машина ама на пониска температута

Чорапи за подобра циркулација и за проширени вени со АЛУ влакна

1 преглед за Чорапи за проширени вени, за подобра циркулација

 1. Маријан

  Сакам иза жена ми, може да ми испратите?

Додај преглед

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА