Sale!

Чорапи за проширени вени, за подобра циркулација

399.00 ден

Ви ги претставуваме овие термо Чорапи за подобра циркулација- кои делуваат против проширени вени и со тоа ќе решат многу од Вашите проблеми. Без разлика да ли сте дијабетичар, имате проширени вени или само имате слаба периферна циркулација, ови Чорапи за подобра циркулација со алуминиумски влакна ќе Ви го вратат пријатното чувство во Вашите стопала.

Изработени се од природен еластичен материјал и се прилагодуваат на секоја големина на стопалото. Лесни се за носење, можете да ги облечете секогаш кога имате потреба, чувството е исто како кога носите обични чорапи.

Голема акција- само 399 ден.

ФЛАСТЕРИ ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

ФЛАСТЕРИ ПРОТИВ БОЛКИ

shutterstock_192277082             rejting

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Чорапи за подобра циркулација, за проширени вени

 

Ви ги претставуваме овие термо Чорапи за подобра циркулација- кои делуваат против проширени вени и со тоа ќе решат многу од Вашите проблеми. Без разлика да ли сте дијабетичар, имате проширени вени или само имате слаба периферна циркулација, ови Чорапи за подобра циркулација со алуминиумски влакна ќе Ви го вратат пријатното чувство во Вашите стопала.

Изработени се од природен еластичен материјал и се прилагодуваат на секоја големина на стопалото. Лесни се за носење, можете да ги облечете секогаш кога имате потреба, чувството е исто како кога носите обични чорапи.

Чорапи за подобра циркулација

Каква улога игра АЛУМИНИУМОТ?
Покрај тоа што ја регулира температурата, алуминиумот има и анти-бактериско дејство. Идеален е да спречи пликови, курји очи, шилци и габични инфекции на ноктите. Баш тоа е причината што лекарите ги препорачуваат овие чорапи на сите дијабетичари, бидејќи тие неретко се соочуваат со овие тегоби! Додатна предност е што на врвот немаат штеп и не стегаат, па така ќе имате доволно доток на крв во стапалата.
Овие Чорапи за подобра циркулација со АЛУ влакна, би требало да ги носат и оние кои немаат проблеми со горенаведеното, чисто превентивно. Добри се за здравјето воопшто. Особено се добри за сите кои се занимаваат со екстремен спорт, планинарење, скијање или ако на друг начин се изложени на ниски температури или често се на нозе. Совршено нешто за во зима. Облечете ги и започнете со зимските прошетки по снег, правење снешко со децата или внуците или чистење на снегот пред куќата. Нозете ќе Ви останат суви и топли.
Чорапи за подобра циркулација
Кога се во допир со кожата, алуминиумските влакна испуштаат топлина и електрицитет.  Алуминиумот влијае и на ферментацијата на потта, ги неутрализира непријатните мириси и не ја суши кожата. Баш напротив! Позитивно влијае на одржување на нејзината влажност. На благодетите од овие чорапи им нема крај!

Карактеристики:

 • Чорапи за подобра циркулација со АЛУ влакна 100% нетоксични, не содржат хемикалии и пестициди
 • Имаат термо-регулаторно дејство, удобни се и во лето и во зима, за секое годишно време
 • Позитивно влијаат на влажноста на кожата, па се совршени за сите они кои што имаат дерматолошки проблеми
 • Универзална големина
 • Лесни се за одржување. Перете ги на раце или во машина ама на пониска температута

Чорапи за подобра циркулација и за проширени вени со АЛУ влакна

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Чорапи за проширени вени, за подобра циркулација”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА