-50%

3D ПЕНКАЛО ЗА МОДЕЛИРАЊЕ СО ЛЕД ИНДИКАТОР

Original price was: 2,000.00 ден.Current price is: 999.00 ден.

+ Подарок 3 ABS жици во различни бои

Креативни сте и барате начин да ги изразите вашите идеи? – Тогаш пенкалово ќе биде вистински предизвик за вас!

Со само едно притискање на копчето, за неколку секунди можете да направите најразлични фигури од тенка пластика во различна големина. Потребна ви е само добра волја, фантазија и секако 3D пенкалото. Покажете ја креативноста на дело. Направете ја креацијата од вашите соништа- единствена и уникатна.

Пенкалото има екран на кој можете да ги прилагодите параметрите, брзината и температурата за работа. Во комплет добивате и 3 ABS жици.

Голема акција- 999 ден.

 • Само жица- 150 ден.

Можеби ќе ве интересира:

http://tronshop.mk/proizvod/elektrichen-moliv-za-graviranje-sekakvi-materijali/

http://tronshop.mk/proizvod/magicna-tabla-za-crtanje-vo-boja/

shutterstock_192277082             rejting

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

3D пенкало за моделирање.

Сте посакале ли некогаш да го кренете пенкалото од хартијата и да гледате како вашиот цртеж се претвора во реален тродимензионален објект? Епа сега го можете тоа!

Искористете го вашето слободно време корисно и квалитетно.

За развивање на креативноста и интелигенцијата кај децата. За релаксирање и ослободување од стрес кај возрасните.

 

Начин на употреба: Вклучете го пенкалото на напојување. Ставете жица во било која боја и почекајте да се загрее. Вклучете го пенкалото и покажете ја креативноста на дело! Жицата ќе се топи, ќе истекува од пенкалото и забавата може да започне. Може да цртате во воздух, на лист, на пластика или на било која друга површина. Температурата и брзината ги прилагодувате самите.

Карактеристики:

 • Инпут: AC 110V-220V
 • Аутпут: DC 12V 2A
 • Метод: 3D моделирање
 • Дијаметар на отворот: 0,7мм
 • Брзина: прилагодлива
 • Температура: 160 – 230° C ( прилагодлива)
 • Материјал: пластика
 • Димензии: 184 x 31 x 46 мм
 • Тежина: 62г
 • Отвор од 0,4мм за жица од 1,75мм
 • Ергономски дизајн

Пакувањето содржи:

 1. 3D пенкало за моделирање
 2. Држач за пенкалото
 3. Три ABS жици од 10м во различни бои
 4. Адаптер

Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram

Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “3D ПЕНКАЛО ЗА МОДЕЛИРАЊЕ СО ЛЕД ИНДИКАТОР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА