Sale!

Дигитален слушен апарат

599.00 ден

 

Дигитален слушен апарат

Дигитално програмабилно слушно помагало, минијатурни димензии, еден од најмалите BTE (издувни) модели.

Многу силен, погоден за сериозно оштетување на слухот.

 

 

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Дигитален слушен апарат

 

Деветканален дигитален програмабилен слушен апарат, минијатурни димензии, еден од најмалите BTE (издувни) модели.

Многу силен, погоден за сериозно оштетување на слухот. Има најнови дигитални технологии за корекција на оштетен слух, намалување на шумот, насочен (насочен) микрофон…

Користи цинк-воздух батерија од типот 13. Има Telecoil – за системи со јамка на вратот.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “Дигитален слушен апарат”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА