-45%

АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ

Original price was: 449.00 ден.Current price is: 249.00 ден.


Fix it pro – Апликаторот на транспарентен слој и поправка на гребнатини кој безбедно ги отстранува гребнатините од вашето возило, брзо и лесно! Ќе работи на секое возило, без разлика на бојата.

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

Бесплатна достава за нарачки над 2000 денари

 • Купувајте безбедно
 • Плаќање при достава
 • Задоволството е загарантирано
 • Брза достава

Fix it pro алатка за гребнатини на автомобилот

Fix it pro  – Апликаторот на транспарентен слој е поправка на гребнатини кој безбедно ги отстранува гребнатините од вашето возило, брзо и лесно! Ќе работи на секое возило, без разлика на бојата.

Во моливот се добива течност со средна густина, направена да не може да се истури како обичен лак, која се нанесува на гребаницата преку наменскиот врв на моливот. Материјалот се активира со УВ светлина, затоа е потребно возилото да се пријави на сончева површина, а за 5 минути нема гребнатини!

Формулиран е да ја рефлектира околната површина (боја) и ова е објаснувањето зошто работи на возила без разлика на бојата. Не бара никакви дополнителни алатки или обработка. Се што треба да направите е добро да ја исчистите гребаницата.

Доволно е да ја поминете оштетената површина со маркер и да почекате да се исуши на сонце. Под дејство на УВ зраците, содржината на маркерот ќе се залепи на површината на автомобилот и гребаниците ќе исчезнат, а автомобилот ќе изгледа како нов.


 Упатство:

 1. Протресете Поправете го! Професионален апликатор пред да го отстраните капакот.
 2. Вметнете еден од двата врвови (касети) што дојдоа во кутијата. Еден кертриџ е веќе вметнат во ова пакување.
 3. Ставете го апликаторот со врвот надолу и притиснете и отпуштете неколку пати (40 до 50 пати) додека врвот не се натопи.
 4. Примени Поправи го! Професионален апликатор на температура над 12C. Кога нанесувате, покријте ја површината што ја поправате од сонцето бидејќи УВ зрачењето го активира ефектот
 5. Отстранете го вишокот со сува хартиена крпа. Нека стои на сонце. Подлабоките гребнатинки може да бараат дополнителна примена.
 6. Не го изложувајте врвот на пенкалото на сонце и вратете го капакот по нанесувањето.
 7. Нема повеќе гребнатини!

 

Fix it pro  АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “АЛАТКА ЗА ГРЕБНАТИНИ НА АВТОМОБИЛОТ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА
  Scroll to Top

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА