Sale!

ФЛАСТЕРИ ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

299.00 ден

Шифра на производ: 200

АКЦИЈА 2 + 1 БЕСПЛАТНО

Дали имате болки во нозете при секојдневните активности? Ослободете се од болката и непријатноста на сосема природен начин! Ви ги претставуваме корејските фластери против секакви проблеми со вените и болките во нозете.

Фластерите за вени се иновативен производ базиран на троксерутин – добиен од екстракт од јапонски цвет од багрем. Оваа состојка е многу честа кај производите кои ги отстрануваат проширените вени, со причина. Работи на тој начин што ја намалува пропустливоста на капиларите, што е една од важните причини за пукање на капиларите во нозете, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, ја подобрува микроциркулацијата и делува на отоци на нозете предизвикани од вените.

Овозможува многу брзо олеснување на уморните нозе, го намалува отокот и тежината во нозете и ја подобрува венската циркулација.

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

 

 

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

ФЛАСТЕРИ ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ

Дали имате болки во нозете при секојдневните активности? Ослободете се од болката и непријатноста на сосема природен начин! Ви ги претставуваме корејските фластери против секакви проблеми со вените и болките во нозете.

Фластерите за вени се иновативен производ базиран на троксерутин – добиен од екстракт од јапонски цвет од багрем. Оваа состојка е многу честа кај производите кои ги отстрануваат проширените вени, со причина. Работи на тој начин што ја намалува пропустливоста на капиларите, што е една од важните причини за пукање на капиларите во нозете, ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, ја подобрува микроциркулацијата и делува на отоци на нозете предизвикани од вените.

Овозможува многу брзо олеснување на уморните нозе, го намалува отокот и тежината на нозете и ја забрзува венската циркулација.

Предноста на фластерите за проширени вени е тоа што тие се лесни за употреба, а нивните активни состојки можат да ви помогнат да ги третирате сите симптоми кои ги придружуваат проширените вени.

Vein patch е производ кој е едноставен и лесен за употреба. Производот е многу нежен, целосно природен, убав на кожата, не содржи парфеми, бои, силикони или парабени. Значи, производот е сосема безбеден за употреба.

 

Употреба:
 • Земете една од фластерите за вени, извадете ја од кесата и излупете ја,
 • Тргнете го фластерот од стрипот,
 • Откако ќе го излупите фластерот од вените, нанесете го на ногата, по можност во пределот на зглобот или листот.

Забелешка: Секогаш нанесувајте го фластерот на чиста и сува кожа, претходно измиена со сапун.

Ако добро го залепите фластерот на стапалото, ќе ви стои на стопалото 6 до 8 часа и ќе бидете безбедни цело време.

Лепенот на вените нема да ве притиска, да ве затегне, ниту да ви даде чувство на непријатност, всушност нема да го почувствувате.

Нема повеќе страв од непријатни вени, болка или оток.

Карактеристики:
 • Дерматолошки тестирано,
 • хипоалергичен производ,
 • 100% ЕКО производ,
 • 100% природни,
 • Само за надворешна употреба,
 • Не изложувајте на температури повисоки од 40 ° C.
 • Секогаш добро затворајте ја кесичката со преостанатите лепенки по употреба.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

 

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ФЛАСТЕРИ ЗА ПРОШИРЕНИ ВЕНИ”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА