Sale!

МАГИЧНА МАСКА ЗА КОСА

349.00 ден

Шифра на производ: 197
Овој третман за коса содржи екстракти од природно потекло дизајнирани да навлезат во секој слој на влакната, хранејќи ја вашата коса од внатре кон надвор.

Производот е развиен со висока технологија – содржи врвни природни суровини во комбинација со фина молекуларна технологија, 5 секунди за да ја одржите вашата коса мазна и мека.

Професионален салонски третман кој веднаш ја трансформира текстурата на вашата коса, оставајќи ја мека, свиленкаста и полесна за стилизирање, ја поправа и ја зајакнува слабата, оштетена и премногу третирана коса за да го врати здравиот изглед и истовремено да го поттикнува природниот раст на косата.

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Можете да нарачате и на телефонскиот број 074 245 799

МАГИЧНА МАСКА ЗА КОСА

【ПРИРОДЕН ХЕРБАЛЕН КОМПЛЕКС】 – Овој третман за коса содржи екстракти од природно потекло дизајнирани да навлезат во секој слој на влакната, хранејќи ја вашата коса од внатре кон надвор.

【ХИДРАТИВНА МАСКА ЗА КОСА】 – Хидратантната маска за сува коса е специјално формулирана за лекување на екстра сува, оштетена, претретирана и обоена коса. Нанесете на влажна коса по миењето со шампон и оставете да делува 3 до 5 минути за најдобри резултати.

【ПРИНЦИП НА РАБОТА】 – Исто како и кожата, треба да се надополнува со хранливи материи по чистењето на косата и скалпот. Значи има основа за сјај. За одржување и поправка на косата е неопходна дополнителна исхрана, можете да ја правите еднаш неделно, правејќи ја вашата коса активна и еластична.

МАГИЧНА МАСКА ЗА КОСА

 

【Погодна за сите ТИПОВИ КОСА】 – сува и чувствителна коса треба да користи навлажнувачки производи за нега на коса со висока содржина на протеини. Ако косата е крајно хаотична, сува, со маска за коса можете длабоко да ја негувате косата која е оштетена и тешко се одржува, за да биде сјајна, мазна, нашата маска за коса е одлична за сува коса.

【ПРОФЕСИОНАЛНО】 – Професионален салонски третман кој веднаш ја трансформира текстурата на вашата коса оставајќи ја мека, свиленкаста и полесна за стилизирање, ја поправа и ја зајакнува слабата, оштетена и премногу третирана коса за да го врати здравиот изглед и истовремено да го поттикнува природниот раст на косата.

 

Нето: 60 ml

Употребата на маски за коса е едноставна и лесна, а најпогодна е за секојдневна употреба.

 1. Кога ќе завршите со користење на шампонот и серумот за навлажнување, нанесете ја оваа маска директно на вашата коса.
 2. Држете 2 до 5 минути, а потоа исплакнете темелно, особено коренот на косата.

Можете да изберете различни производи за нега на коса според степенот на оштетување на косата: сува чувствителна коса треба да користи навлажнувачки производи за нега на коса со висока содржина на протеини.

Ако косата е екстремно хаотична, сува, можете да користите маска за коса за длабоко да ја нахраните и оштетите косата што е тешка за нега и да ја направите мека и сјајна.

Сепак, употребата на маска за коса не треба да биде премногу честа, еднаш неделно е посоодветна.

 

Карактеристики:

Производот е развиен со висока технологија – содржи врвни природни суровини во комбинација со фина молекуларна технологија, 5 секунди за да ја одржите вашата коса мазна и мека.

Употреба:

 1. Измијте ја косата со шампон,
 2. Се суши со крпа (нема потреба да се суши со фен),
 3. Нанесете ја маската на вашата коса, постојано масирајте ја косата 2-5 минути,
 4. На крајот, целосно исплакнете ја косата.

МАГИЧНА МАСКА ЗА КОСА

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 074 245 799

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Опции

На батерија, На струја

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “МАГИЧНА МАСКА ЗА КОСА”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop

  Сакате попуст?
  Сакате попуст? Не грижете се. Само напишете ја вашата електронска пошта и ќе добиете промотивен код со попуст, кој можете да го искористите веднаш !
   ПРИЈАВА