Купи!

ДИГИТАЛЕН ТЕРМОМЕТАР

499.00 ден

Шифра на производ: 088
Професионален термометар за месо и течности идеален за секоја кујна!

Со дигиталниот термометар можете да измерите буквално сè, почнувајќи од температурата на месото, маслото во фритезата, дали вашиот замрзнувач се лади до потребните степени во минус, температурата на течноста за ладење во моторо. Печење без грешка – проверете дали месото е живо или преварено!

Опсег на мерење од -50 ° C до + 300 ° C (исто така може да покаже ° F доколку е потребно)

Погледнете повеќе производи од оваа категорија
Прочитајте повеќе информации за нас, на нашиот блог
▶ Следете не на социјалните мрежи Facebook и Instagram
Услови за користење

Категорија

Професионален дигитален термометар за месо и течности од -50 до + 300C

За скари и други видови печење.

За риба, за пилешко, за мисирка, за говедско, за телешко, за свинско и за овчо (јагнешко).

Печење без грешки – проверете дали месото е живо или преварено!

 

 

Карактеристики:
 • Со дигитален термометар можете да измерите буквално сè, почнувајќи од температурата на месото, маслото во фритезата, дали вашиот замрзнувач се лади до потребните степени во минус, температурата на течноста за ладење во моторот…
 • Применливо на многу места во лаборатории или каде и да се појави можност
 • Дигитална сонда – Термометарот е добар за контрола:
 • Соба за климатизација
 • Термичка обработка на храната
 • Греење и вентилација
 • Контроли на автомобили, мотоцикли итн.
 • Складирање на храна
 • Фрижидер
 • Производство на вино, слива ракија и др.
 • Контроли на сите процеси поврзани со температурата
 • Контроли на потрошувачката на енергија
 • Материјал на сонда: нерѓосувачки челик
 • LCD екран во пластично куќиште
 • Опсег на мерење од -50 ° C до + 300 ° C (исто така може да покаже ° F доколку е потребно)
 • Точност: 0,1 ° C
 • Должина на сондата: 11,0 cm
 • Вкупна должина: 18 см
 • Батерија: 1 парче 1,5 V LR 44 копче за батерија што доаѓа во самиот броила
Овој производ не е достапен во останатите продавници. Достапен е само во Трон Шоп.

Достава до вашата домашна адреса. Плаќање при прием на пратката. Испорака за 24 до 48 часа.

 • Нарачка може да извршите преку нашата веб-страница, со додавање на производот во вашата кошничка.
 • Со внесување на вашите податоци во порака на нашата фејсбук страна или инстаграм профил,
 • Или со јавување на нашиот телефонски број: 075 460 608

Име и презиме:

Адреса:

Град:

Поштенски код:

Телефонски број за контакт:

За нарачки на поголем број производи, плаќате само еднократна сума за достава од 120 – 150 денари, затоа погледнете ги и другите понуди! За повеќе информации и прашања посетете ја нашата инфо секција.
За да бидете во тек со сите наши најнови понуди, попусти и промоции заследете не Facebook и Instagram.

Критики

Нема критики сеуште.

Бидете први кои ќе разгледате “ДИГИТАЛЕН ТЕРМОМЕТАР”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

0
  0
  ВАШАТА КОШНИЧКА
  ВАШАТА КОШНИЧКА Е ПРАЗНАВРАТИТЕ СЕ ВО ПРОДАВНИЦАТА

  TronShop